اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1398/8/28 ، 13:09
کد خبر:517219
اجتماعی

رئیس شورای شهر تهران؛

فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود

فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود

رئیس شورای شهر تهران گفت:در موضوع یارانه‌های سوخت شاهد بودیم که چه مساله‌ای ایجاد شد و تعدادی کشته و مجروح در کشور طی روزهای گذشته داشتیم.

 محسن هاشمی در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران، پس از صحبت‌های سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خطاب به وی گفت: پایه قرار دادن مسائل رانتی و یارانه‌ای برای هر فعالیت اقتصادی در آینده سم است چرا که گروهی جذب این فعالیت‌ها شده و برای آن نیاز به جراحی داریم. از شما درخواست می‌کنم که فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود.

وی ادامه داد: در موضوع یارانه‌های سوخت شاهد بودیم که چه مساله‌ای ایجاد شد و تعدادی کشته و مجروح در کشور طی روزهای گذشته داشتیم.

به گفته هاشمی، پایه اصلی شهر هوشمند دیتا است، در این راستا همه ارگان ها باید دیتاهای خود را به اشتراک بگذارند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: چاره ای جز حرکت به سمت شهرهای هوشمند نداریم ولی ارگان ها در خصوص اشتراک قرار دادن دیتاها با هم خوب عمل نمی کنند و دیتاهایشان را یک سرمایه فرض می کنند.

هاشمی به ذکر مثالی پرداخت و گفت: اگر بخواهیم در تهران خیابان را مرمت کنیم، نمی دانیم که جانمایی کابل و لوله در زیر زمین کجاست که این مسئله به دلیل متصل نبودن دیتاها به یکدیگر است.

وی خاطر نشان کرد: از حضور و فعالیت شرکت های استارت‌آپی در شهرداری حمایت می کنیم اما تمامی اطلاعات شهر باید به صورت پایه ای به هم متصل شود تا شهر هوشمند شکل گیرد./مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.