امروز چهاردهمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه برگزار شد.

سخنگوی قوه قضائیه در این نشست پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود و بخشی از صحبت هایش به حوزه فوتبال مربوط می شد. اسماعیلی در مورد پرونده فساد فوتبالی گفت:«این پرونده هنوز به مرحله صدور رأی نهایی نرسیده است. بخشی به دلیل ادعاهایی است که مطرح شده و اسناد آن وجود ندارد.البته در این پرونده در مورد برخی قراردادها، دلالی ها و شرط ‌بندی ها رسیدگی هایی انجام شده و بخش‌های دیگری از این پرونده در دادسرا مفتوح است. فساد در فوتبال به معنای عام کلمه بخشی از آن را شرط بندی‌ها و قرارداد‌هایی که با بازیکنان منعقد شده، تشکیل می‌دهد. ما به این بخش‌ها رسیدگی کرده ایم و بخش‌های دیگر نیاز به رسیدگی بیشتر دارد به همین دلیل این پرونده هنوز مفتوح مانده است.»
اسماعیلی در مورد نتیجه رسیدگی به پرونده مدیرعامل اسبق پرسپولیس هم توضیحاتی داد:«این فرد چند پرونده داشته که برخی منتهی به صدور رای شده و حکم صادر شده اما نمی توان جزئیات همه را بیان کرد و تا امروز ۴ فقره محکومیت برای این فرد گزارش شده است. محکومیت با آنچه مطرح شد مبنی بر حبس های طولانی سازگار نیست.» سخنگوی قوه قضاییه درحالی درباره پرونده‌های یکی از مدیران عامل پیشین باشگاه پرسپولیس توضیحاتی ارائه کرد که نامی از او نبرد. حال سوال این است؛«مدیرعامل ‌پرسپولیس که ۴بار در دادگاه محکوم شده‌، کیست؟»
در این میان گمانه زنی ها بسیار زیاد است اما در اغلب آنها نام یک مدیرعامل که مسئولیت های متعددی در زمان دولت احمدی نژاد داشت، وجود دارد. فردی که پرونده های دوران مدیریتش تا همین امسال هم در جریان است و طلبکاران باشگاه برای احقاق حق خود هنوز مشغول شکایت و پیگیری هستند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.