تعطیلات مجلسی‌ها لغو شد/ رئیس جمهور هر چه سریعتر دستور تامین کانکس مورد نیاز، آوار برداری، ساخت خانه‌های موقت، تامین مالی و دام‌های از بین رفته و از همه مهمتر دستور تامین گرمایش مناسب زلزله زدگان را صادر کنید

جلسه علنی امروز مجلس با حواشی همراه بود، هم تعطیلات هفته آینده مجلس شورای اسلامی برای سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه لغو شد هم یک نماینده درخواست کرد سری به مناطق زلزله زده بزند.

به گزارش خبرآنلاین، آنگونه که هیات رئیسه مجلس اعلام کرده است، هفته آینده مجلس جلسه علنی خواهد داشت و تعطیلات نمایندگان برای سرکشی به حوزه های انتخابیه لغو شده است.

انتقاد فراکسیون ولایی و امید به سازوکار طرح افزایش قیمت بنزین

همچنین بنا به روایت مهر دو فراکسیون نمایندگان ولایی و امید، بیانیه‌ای را تهیه و به امضاء رساندند که در آن نسبت به سازوکار طرح افزایش قیمت بنزین انتقاد کرده‌اند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، نزد محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید رفت و تعداد زیادی از اعضای فراکسیون امید و نمایندگان ولایی اطراف آنها جمع شدند؛ بحث جدی بین اعضای دو فراکسیون در جریان بود.

احمد علیرضا بیگی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: بیانیه‌ای تهیه شده که در حال بحث و بررسی در دو فراکسیون نمایندگان ولایی و امید است.

وی ادامه داد: در این بیانیه نمایندگان مجلس از دو فراکسیون ولایی و امید، مردم را دعوت به آرامش کرده، انتقاداتی را نسبت به سازوکارهای افزایش قیمت بنزین و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر مطرح کرده و در پایان نیز خطاب به دولت تأکید کرده‌اند که از اعتباری که مقام معظم رهبری برای حمایت از دولت خرج کرده‌اند، به درستی حفاظت کند.

داوودی: رئیس‌جمهور دستور تامین گرمایش مناسب برای زلزله‌زدگان سراب و میانه را صادر کند

در جلسه علنی امروز مجلس یوسف داوودی نیز در نطق میان دستور خود ضمن ارائه تاریخچه مفصلی از زلزله در دوران بعد از انقلاب اسلامی گفت: چند روز قبل روستاها و شهرهای سراب و میانه زلزله سنگینی را تجربه کرد که موجب تلفات انسانی، دامی و ویرانی زیادی شده است متاسفانه در ایران نمی‌توانید استانی را پیدا کنید که طعم تلخ زلزله را نچشیده باشد. وجود ۱۰ زلزله مهیب در ۴۱ سال اخیر نمایانگر این است که ایران سرزمین زلزله خیزی است آیا هشدار باید از این قوی تر باشد؟

وی با اشاره به خسارات ناشی از زلزله سراب و میانه گفت: هزاران میلیارد تومان آسیب به مردم این شهرستان‌ها وارد شده و بسیاری از مردم عزیزان خود را از دست داده‌اند. محل سکونت بسیاری از مردم هم اکنون ویران است. بیش از ۵ هزار محل نگهداری دام و همچنین خانه‌های مسکونی آسیب جدی دیده است و نیازمند بازسازی سریع هستند.

داوودی گفت: نداشتن سرپناه برای زلزله زدگان، سرمای شدید زودرس و طاقت فرسا به همراه بارش برف، استرس و وحشت و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف زندگی و جان مردم در این منطقه را تهدید می‌کند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: هر چه سریعتر دستور تامین کانکس مورد نیاز، آوار برداری، ساخت خانه‌های موقت، تامین مالی و دام‌های از بین رفته و از همه مهمتر دستور تامین گرمایش مناسب زلزله زدگان را صادر کنید.

نماینده سراب همچنین از رئیس جمهور خواست که شخصا در مناطق زلزله زده سراب و میانه حضور داشته باشد و از این مناطق بازدید کند.

اعتراض یک نماینده به لغو تعطیلی مجلس بعد از افزایش قیمت بنزین

ایسنا نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و خطاب به علی لاریجانی در مورد افزایش قیمت‌ها و نظارت بر بازار تذکر داد. رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به او گفت: عدم تعطیلی مجلس نظر غالب نمایندگان بوده است. موضوع نظارت بر بازار شورای سران سه قوا را دنبال خواهم کرد.

سید حسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به علی لاریجانی اظهار کرد: درخواست همکاران از شما این است که جلساتی را برای نظارت بازار برگزار کنیم. یکی از فرامین مقام معظم رهبری هم این بود که اجازه ندهیم تغییر نرخ بنزین روی دیگر کالاها و خدمات تاثیر بگذارد. شورای هماهنگی و مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه نظارت‌کننده باید به وظیفه نظارتی هم عمل کند. عمل به این وظیفه نیاز به تمهیدات است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آخرین اخبار من این است که «همه کالاها افزایش قیمت داشته‌اند»، گفت: کرایه تمام وسائل نقلیه در حال افزایش و مردم تحت فشار هستند. در شرایط فعلی نمایندگان باید بین مردم باشند.

نقوی حسینی از عدم تعطیلی جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: نمایندگان حلقه واسط بین مردم و حاکمیت هستند چرا هفته آینده را تعطیل نکردیم تا نمایندگان به مساجد، گروه‌ها و اجتماعات بروند و با مردم صحبت کنند؟ ما مردم را در شرایط فعلی رها کرده‌ایم. در بازارها صدها اتفاق می‌افتد؛ راهپیمایی‌ها و اعتراضاتی شکل می‌گیرد و ما در صحن به دنبال سوال از وزرا هستیم. مردم نیازمند حضور نمایندگان بین خودشان هستند.

جلسه فوق‌العاده در مجلس برای بررسی اعتراضات اخیر

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نقوی حسینی اظهار کرد: در مورد نظارت بر بازار به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفتم که جلساتی با مسئولان امر بگذارد؛ البته درخواست شما این است که این موضوع در سطح سران سه قوا مطرح شود که بنده آن را دنبال خواهم کرد.

لاریجانی در مورد عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی گفت: از آقای پزشکیان خواسته بودم که نظر نمایندگان در این مورد را بپرسند؛ ایشان استمزاج گرفتند و متوجه شدند که نظر غالب نمایندگان این است که هفته آینده جلسه داشته باشیم. امروز نیز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز جلسه‌ای با وزرای اقتصادی برای پیگیری این موضوع خواهد داشت.

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی اعتراضات اخیر

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری جلسه فوق‌العاده این کمیسیون برای بررسی اعتراضات اخیر در موضوع افزایش قیمت بنزین خبر داد.

قاسم جاسمی اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور مسئولانی از نیروهای انتظامی و نظامی و سایر مسئولان مربوطه به بررسی اعتراضات اخیر بعد از سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین خواهد پرداخت.

به گفته وی در این جلسه مسئولان گزارشی از اقدامات خود برای کنترل اعتراضات ارائه می‌کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.