چرا سنگاپور هوشمندترین شهر جهان است؟

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 517052

مجمع جهانی اقتصاد، سنگاپور را به عنوان هوشمندترین شهر جهان انتخاب کرد.

بر اساس آخرین نظرسنجی دانشگاه بازرگانی سوئیس و فناوری سنگاپور، شاخص های تمامی شهرهای هوشمند در برخی از شهرهای بزرگ و به نام جهان مورد ارزیابی قرار گرفته و درنهایت سنگاپور به عنوان هوشمندترین شهر جهان انتخاب شد.

اما مجمع جهانی اقتصاد چرا سنگاپور را به عنوان هوشمندترین شهر جهان انتخاب کرد؟

در گزارش این مجمع 3 دلیل برای انتخاب این شهر ذکر شده است. یکی از دلایل مهم وجود شهروندانی سالم تر در این شهر است. بدین معنا که مراقبت های بهداشتی در این شهر به گونه ای هوشمندانه در سطح شهر گسترده شده و نقش تعیین کننده ای را در بهداشت محیط و شهروندان ایفا کرده است. خدمات تخصصی در این شهر قابل اعتماد بوده و مراقبت های بهداشتی و آموزش پزشکی در محیطی پویا و پایدار جریان داشته و در یک کلام این شهر سلامت محور است. مسیرهای پیداه روی و پارکینگ ها و فضای سبز در این شهر به گونه ای ایجاد شده اند که د رنهایت شرایط بهداشتی و درمانی شهروندان را بهبود ببخشد.

عامل دوم به دسترسی شهروندان این شهر به مسکن های رایگان باز می گردد. بر اساس آمار منتشر شده بیش از 80 درصد مردن این شهر در مسکن های عمومی زندگی می کنند و همین امر نیز باعث شده است تا دولتمردان و مدیران کارآمد این منطقه به گونه ای متمرکز برنامه ریزیها را برای رفاه و آسایش شهروندان را انجام داده و خدمات محوری دیجیتال و هوشمند را در بستری آرام به تمامی شهروندان تسری دهند.

علت سوم انتخاب سنگاپور به عنوان هوشمندترین شهر جهان به حمل ونقل فناورانه این شهر باز می گردد. در این شهر مناطق مشخصی را برای عبور خودروهای خودران مشخص کرده و همزمان بخش هایی نیز برای عبور با دوچرخه و اتوبوس های سریع السیر تعبیه شده است. با اجرای ایده های فناوارنه در حمل و نقل، بهره گیری از انرژی پایدار توسعه پیدا کرده و آلودگی هوا نیز تا حد بسیاری تحت کنترل قرار می گیرد. حمل و نقل در این کشور باصرفه بوده و با هوشمندی شهروندان در سراسر شهر جابجا می شوند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.