کارشناس سازمان هواشناسی گفت:امروز تهران بارش برف و باران خواهد داشت که بارش‌ها از غرب آغاز و به سمت شرق حرکت می‌کند، فردا بارش در تهران پراکنده خواهد بود و اوایل شب همراه با وزش باد و کاهش ابر همراه است.

امین حسین نقشینه گفت: تا آخر این هفته بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور ادامه دارد که دربرخی استان‌ها و ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود که موجب مه آلودگی محورهای کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر می‌شود، بنابراین هموطنان مراقب باشند.

 کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز برای استان‌های ساحلی شمال کشور، مرکز، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، استان‌های دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش برف و باران همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی اظهارداشت: شمال غرب و غرب بارش‌های پراکنده برف وباران رخ می‌دهد، در جنوب و جنوب غرب نیز بارش‌ها با رعد و برق و مناطق مستعد با بارش تگرگ همراه خواهد بود. امروز شدت بارش‌ها در فارس و غرب هرمزگان خواهد بود که میزان بارش‌ها بین ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است و موجب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها خواهد شد و احتمال رخداد سیل نیز وجود دارد.

نقشینه ادامه داد: فردا چهارشنبه بارش در نوار غربی کشور پایان خواهد یافت و بارش‌ها در نیمه شرقی، مرکز، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکزی و شرقی تداوم دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پنجشنبه شمال شرق، شرق، جنوب شرق، سواحل شمال، اردبیل و ارتفاعات البرز شرقی بارش خواهند داشت. جمعه بارش‌ها در سواحل شمالی کشور، اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز شرقی و خراسان شمالی خواهد بود.

وی گفت: از فردا و روز پنجشنبه دمای هوا در شمال شرق و شرق بین ۷ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت، همچنین دریای خزر  و خلیج فارس طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین پیش‌بینی کردیم که امروز در مناطقی از استان‌های یزد و اصفهان بارش برف رخ دهد.


 تهران امروز برفی و بارانی


نقشینه افزود: امروز تهران بارش برف و باران خواهد داشت که بارش‌ها از غرب آغاز و به سمت شرق حرکت می‌کند، فردا بارش در تهران پراکنده خواهد بود و اوایل شب همراه با وزش باد و کاهش ابر همراه است. پنجشنبه پایتخت غبار صبحگاهی و جمعه و شنبه غبار محلی خواهد داشت. کمینه دمای امروز در مهرآباد و شمیرانات یک درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز مهرآباد ۷ درجه و شمیرانات ۵ درجه بالای صفر می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فریدونشهر ۱۰ درجه زیر صفر، خدابنده ۸ درجه زیر صفر، شهرکرد با دمای ۷ درجه زیر صفر، سنندج و کرمانشاه ۴ درجه زیر صفر و میناب ۳۳ درجه بالاس صفر، بندرعباس ۳۰ درجه بالای صفر و کنارک چابهار ۳۱ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند./خبرآنلاین

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.