نبرد در دانشگاه هنگ کنگ

بین الملل /
شناسه خبر: 516934

گروه جهان/ دانشگاه پلی‎تکنیک هنگ کنگ دیروز صحنه شدیدترین خشونت‎ها در 248 روز اعتراض‌های این دولت‎شهر بود.

به‌گزارش سایت شبکه خبری «فرانس 24»، درگیری‎ها در این دانشگاه پس از آن شروع شد که یکی از نیروهای پلیس توسط معترضان زخمی شد. معترضان هنگ‎کنگی اکنون چند روزی است که خود را مجهز به تیرو کمان کرده‎اند و با پرتاب تیر به‌سمت نیروهای امنیتی با آنها مقابله می‎کنند. پیشتر چین در این مورد به معترضان هشدار داده و از آنها خواسته بود، از خشونت در اعتراض بپرهیزند.
اکنون بسیاری از معترضان هنگ‎کنگی مدعی هستند، ممکن است چین بخواهد به طور مستقیم و بدون واسطه وارد عمل شده و با آنها مقابله کند. بنا بر این گزارش دیروز نیز از داخل دانشگاه پلی‎تکنیک هنگ کنگ صدای تیراندازی به گوش می‎رسید و کسانی که وارد دانشگاه شدند، خبر دادند دانشجویان اقدام به ساخت سنگر در دانشگاه کرده‎اند.
هرچند اعتراض‎ها در این دانشگاه بالا گرفته‎است اما دانشجویان معترض معتقدند مردم این دولت‎شهر آن طور که باید از آنها حمایت نمی‎کنند. در همین ارتباط دیروز «اون لی»، یکی از دانشجویان معترض به «فرانس پرس»، گفت: «وحشت از تنهایی در جان بسیاری از دانشجویان معترض لانه کرده، خیلی از دوستان من احساس می‎کنند، کسی به کمک آنها نمی‎آید. ما واقعاً از جامعه می‎خواهیم به ما کمک کند.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.