مطهری: می‌توان این اقدام را شبیه اقدام امام (ره) در پذیرش مسئولیت قبول قطعنامه ۵۹۸ دانست / در این ماجرا جایگاه مجلس تنزل پیدا کرد اما باید قبول کنیم که مجلس هم در تصمیم‌گیری برای حل این مشکل تعلل کرد/ نباید تخریب و برهم زدن نظم عمومی در تجمعات وجود داشته باشد و باید با کسانی که دست به تخریب اماکن عمومی می‌زنند، برخورد شود

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا در مورد افزایش قیمت بنزین را جوانمردانه توصیف کرد و گفت که ایشان با حمایت تمام قد از این تصمیم به بگومگوها و آشوب‌ها پایان دادند.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «اقدام جوانمردانه مقام رهبری» که در اختیار ایسنا گذاشت، نوشت: «حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین و پذیرش مسوولیت آن یک اقدام جوانمردانه و شجاعانه بود. اگر ایشان دوپهلو سخن می‌گفتند، موجب سردرگمی و ادامه آشوب‌ها می شد. در مثال مناقشه نیست اما می‌توان این اقدام رهبر انقلاب را شبیه اقدام امام خمینی(ره) در پذیرش مسوولیت قبول قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل متحد دانست؛ در آنجا هم افرادی می‌خواستند مسوولیت قبول قطعنامه را به گردن یکدیگر بیندازند و دیگری را مقصر جلوه دهند. امام(ره) جوانمردانه مسوولیت آن را پذیرفت و به بگو مگوها پایان داد. امروز نیز رهبر انقلاب گرچه ممکن است به نحوه اجرای این تصمیم انتقاد داشته‌اند اما به حمایت تمام قد از آن پرداختند و به بگومگوها و آشوب‌ها پایان دادند.

گرچه در این ماجرا جایگاه مجلس که باید تصمیم‌گیر اصلی در این موضوع می‌بود تنزل پیدا کرد و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برای تصمیم‌گیری درباره این گونه مسائل کلان تشکیل نشده است ولی باید قبول کنیم که مجلس نیز در تصمیم‌گیری برای حل این مشکل تعلل کرد و هیچ پیشنهادی در آن رای نیاورد و خلاصه تکلیف این مساله را روشن نکرد و ناچار این تصمیم در خارج از مجلس گرفته شد.»

باید با کسانی که دست به تخریب اماکن عمومی می‌زنند، برخورد شود


علی مطهری گفت: نباید تخریب و برهم زدن نظم عمومی در تجمعات وجود داشته باشد و باید با کسانی که دست به تخریب اماکن عمومی می‌زنند، برخورد شود.

مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اصل 27 قانون اساسی در رابطه با شکل‌گیری راهپیمایی و برگزاری قانونی تجمعات اشاره کرد و گفت: اصل 27 قانون اساسی به صراحت می‌گوید، اگر راهپیمایی‌ها مسلحانه و مخل احکام اسلام نباشد، راهپیمایی مجاز است.

وی در ادامه افزود: موضوع راهپیمایی و برپایی تجمعات در قانون اساسی وجود دارد و نیازی به قانون جدید ندارد و می‌تواند انجام شود.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: نباید تخریب و برهم زدن نظم عمومی در تجمعات وجود داشته باشد و باید با کسانی که دست به تخریب اماکن عمومی می‌زنند، برخورد شود.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وزارت کشور برای ایجاد تجمعات مسالمت آمیز مکان‌های خاصی را در نظر نمی‌گیرد، گفت: اگر دوست دارند مکان مشخص کنند./

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.