قصاص برای قاتل هم ولایتی

حوادث /
شناسه خبر: 516443

مرد جوانی که به‌خاطر اختلافی قدیمی با یکی از همشهری هایش، او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده بود، با رأی قضات دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.

 به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، شامگاه 28 بهمن 96، گزارش درگیری منجر به قتلی در خیابان شمشیری تهران به پلیس گزارش شد. با حضور مأموران در محل، هویت مقتول به‌نام «محمود» 24 ساله شناسایی شد. در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند عامل این جنایت فردی به‌نام «ناصر» 26 ساله و از همشهریان مقتول است که در خانه مجردی یکی از دوستانش در همان حوالی اقامت داشت.

---به این ترتیب اقدامات برای دستگیری قاتل در دستور کار قرار گرفت و سه ساعت پس از گزارش این جنایت قاتل با همکاری کلانتری 111 هفت چنار در سه راه آذری دستگیر شد.

«ناصر» در بازجویی‌ها گفت: «مقتول از همشهریان من است. چند سال قبل برای کار به تهران آمدیم. اما از چند وقت پیش با هم اختلاف پیدا کردیم. چند روزی بود تلفنی با هم درگیر بودیم. اما آن شب او با یکی دیگر از همشهریانمان جلوی خانه آمد. به محض اینکه در را باز کردم با قمه به من حمله کرد. من هم از آشپزخانه چاقو آوردم و با هم درگیر شدیم. آن لحظه آنقدر عصبانی بودم که نمی‌فهمیدم چه کار می‌کنم وقتی او را غرق در خون روی زمین دیدم از ترس فرار کردم.»
با این اعتراف پرونده تکمیل و برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده ارسال شد. در ابتدای جلسه، پدر و مادر محمود خواستار قصاص قاتل فرزندشان شدند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و ضمن انکار قتل، مدعی شد فقط با مقتول درگیر شده است: «آن شب مقتول برای دعوا سراغم آمد و من هم برای دفاع از خودم او را با چاقو زدم اما ضربه من کشنده نبود.»
با این اظهارات قضات وارد شور شده و ناصر را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم کردند.‌

بیشتر بخوانید /خرید سفید کننده فرش راز قتل را بر ملا کرد

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.