آیا هواوی با شرکت های آمریکایی همکاری می کند؟

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 516405

رویترز به نقل از منابعی نزدیک به مدیران هواوی نوشت: در اپیزودی که هنوز درگیری تجاری ایالات متحده و چین ادامه دارد، به نظر می رسد هواوی بیشترین صدمه را از این شرایط دیده است و در نتیجه اکنون این شرکت به دنبال راهی برای حل این مشکل است.

شرکت چینی هواوی قصد دارد مجوزی دو هفته ای برای کار با شرکت های آمریکایی را دریافت کند. درواقع این یک برنامه افزودنی کوتاه به مدت 90 روزه مهلتی است که روز دوشنبه منقضی می شود.

هنوز هیچ منبع رسمی این اظهارات را تأیید یا رد نکرده است. طی ماههای گذشته، دولت ایالات متحده به این نتیجه رسید که تجارت با هوآوی تهدیدی برای امنیت ملی این کشور است. ایالات متحده در ماه می این شرکت را در فهرست سیاه قرار داد و اساساً شرکت های آمریکایی را برای همکاری با این شرکت چینی محدود کرد. اما اخیرا وزارت بازرگانی ایالات متحده چراغ سبزی کوتاه مدت به شرکت های تجاری ایالات متحده نشان داده تا بتوانند با هواوی داد و ستد داشته باشند.

بسیاری از کاربران گوشی هایی مثل میت 30 پرو هواوی را دوست دارند اما به علت عدم دسترسی به خدمات گوگل پلی مایل به خرید این نوع گوشی نیستند. اما اگر هواوی به همکاری با ایالات متحده برسد، شرایط تغییر خواهد کرد و خبرهای خوبی برای هواوی از جهات مختلفی به وجود می آید، از جمله از سرگیری تجارت با کوالکام و ARM  و رشد فروش ./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.