فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک، رئیس جمهور ترکیه را به اخاذی از جهان با سوءاستفاده از موضوع داعشی‌های بازداشتی در کشورش متهم کرد.

به نقل از اسکای نیوز، مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک گفت: راه حل توقف اخاذی ترکیه از جهان، برپایی دادگاه بین‌المللی در شمال شرق سوریه و محاکمه نیروهای داعشی به دلیل جنایت‌هایی است که مرتکب شده‌اند.

وی گفت: نیروهای سوریه دموکراتیک اسنادی در اختیار دارند که نشان می‌دهد آنکارا از داعشی‌ها در حمله اخیرش به شمال شرقی سوریه استفاده کرده است.

علاوه بر این اسناد که بیانگر روابط ترکیه با گروه تروریستی داعش بوده و چیز جدیدی نیست و به کردها محدود نمی‌شود پیشتر هم گزارش‌هایی درباره تسهیل تحرک تروریست‌ها در مرزهای مشترک ترکیه با سوریه و ایجاد امکان خرید نفت از این تروریست‌ها در دوره‌ای که بر برخی از میادین نفتی سوریه کنترل داشتند، منتشر شده بود.

پیشتر آنکارا پس از مخالفت با محاکمه بازداشتی‌های داعشی در کشورش اعلام کرد عملیات بازگرداندن آنها به کشورشان را آغاز کرده و در همین راستا، آلمان اخیرا زنی را پس از اینکه از ترکیه اخراج شد به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش بازداست کرد.

همچنین خانواده‌ای با تابعیت آلمانی و با اصالت عراقی از ترکیه اخراج و سرپرست این خانواده هنگام ورود به برلین بازداشت شد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.