بالاخره مطالبات ویلموتس را چه کسی پرداخت کرد؟

ورزشی /
شناسه خبر: 516360

گروه ورزش / در شرایطی که تیم ملی قصد برپایی اردو و مهیا شدن برای مصاف مقابل عراق را داشت، ویلموتس تصمیم گرفت تا وقتی مطالباتش پرداخت نشده از بازگشت به ایران امتناع کند.

در هر حال و پس از چند روز کش و قوس، مهدی تاج خبر داد که مشکل حل شده است: «به علت تحریم‌های ظالمانه امریکا ما نمی‌توانیم به روش بانکی پول سرمربی تیم ملی فوتبال را پرداخت کنیم، از همین رو با هماهنگی و همکاری وزارت ورزش و جوانان شرایطی فراهم شد تا بتوانیم قسط اول سرمربی فوتبال را فراهم کنیم. البته نه تنها مطالبات پیشین بلکه پول ویلموتس برای 4 ماه آینده را هم پرداخت کردیم.»
در روز‌هایی که شایعه شده بود وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت حقوق سرمربی تیم ملی پولی به فدراسیون نداده، اما خبرهای تایید نشده حکایت از این داشت که در مذاکرات فدراسیون نشین ها با مسئولان دولتی مبلغی حدود یک میلیون دلار برای هزینه ها تأمین و پرداخت شده است. مشکلات فدراسیون تنها به پرداخت حقوق ویلموتس خلاصه نمی‌شد بلکه مدیران فوتبالی برای اعزام تیم‌های ملی مختلف به رقابت‌های بین‌المللی و پرداخت حقوق کادرفنی آنها هم با کمبود نقدینگی روبه رو بوده و هستند. در این شرایط طبق اعلام ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان، چندی پیش وزارت ورزش 3 میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال پرداخت کرده است.
این موضوع و ابهاماتی که وجود داشت با توئیت مازیار ناظمی، شکل روشن تری به خود گرفت. مدیر روابط عمومی وزارت ورزش پیش از بازی تیم ملی مقابل عراق در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:«‏درنهایت با کمک وزارت ورزش و شخص وزیر، پول آقای ویلموتس در ترکیه به حسابش واریز شد. ‏خدا سایه پدر را بالای سر همه بچه ها مخصوصاً ارشدترین حفظ کند.» ناظمی درحالی چنین موضوعی را بیان کرد که فدراسیون فوتبال تاکید دارد خودش پول قرارداد ویلموتس را پرداخت کرده‌ است.
با این اوصاف، صحبت های دیروز ژاله فرامرزیان، معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش با آنچه مازیار ناظمی در توئیتر خود نوشت تا حدودی تناقض دارد. او در مواجهه با سؤالی مبنی بر اینکه آیا وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال پرداختی داشته تا بتواند بخشی از قرارداد ویلموتس را پرداخت کند؟ چنین پاسخ داد:«با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال الزامات قانونی را رعایت نکرده بود پرداختی ما به این فدراسیون با تأخیر بوده البته ما ۴۰درصد از اعتبارات را به فوتبال پرداخت کردیم، امیدواریم آنها الزامات را رعایت کنند. اینکه آنها به ویلموتس یا کسی دیگر پول داده اند، از برنامه‌های فدراسیون است و ما دخالتی در این امور نمی‌کنیم. کمک ها هم بر اساس نیازها پرداخت شده است.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.