گزارش تحلیلی «ایران» از گیشه سینمای ایران در آخرهفته‌ای که گذشت

خیز مطرب برای شکستن رکورد هزارپا

فرهنگی /
شناسه خبر: 516350

«مطرب» بازار اکران را در سینمای ایران گرم‌تر از هفته‌های گذشته کرده است؛ فیلمی که طوفانی شروع کرده و به نظر می‌رسد قصد دارد رکورد «هزارپا» پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران را بشکند. این هفته فیلم تازه‌ای روی پرده سینماها نیامد و تنها اتفاق خاص اکران، بازگشت «خانه پدری» به اکران بود. اما به نظر می‌رسد فیلم‌هایی که در یکی دو هفته گذشته اکران‌شان آغاز شده فروش خوبی ثبت کرده‌اند.

براساس آمار فروش هفتگی فیلم‌ها، «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی که یک هفته‎ای است در 140 سالن سینما اکران شده در آخر هفته 4 میلیارد و 903 میلیون و 841 هزار تومان فروخت و حتی آلودگی هوای تهران هم فروشش را به خطر نینداخت. مجموع فروش این فیلم به 7 میلیارد و 696 میلیون و 219 هزار تومان رسیده و این فیلم را در صدر جدول فروش قرار داده است. «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی در پنجمین هفته اکرانش توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد و در نهایت هم به فروش 38 میلیارد تومانی دست پیدا کرد. حالا «مطرب» اگر اتفاق خاصی نیفتد می‌تواند به رقیب «هزارپا» تبدیل شود. دومین فیلم پرفروش هفته «چشم و گوش بسته» فرزاد موتمن است که تقریباً همزمان با «مطرب» اکران شده و توانسته یک میلیارد و 49 میلیون و 105 هزار تومان بفروشد. به این ترتیب این فیلم از 15 آبان تاکنون مجموع فروشش را به یک میلیارد و 689 میلیون و 334 هزار تومان رسانده است.
«هزارتو» دیگر فیلم روی پرده در هفته‌های اخیر است که در 151 سالن به نمایش درآمده اما سومین فیلم هفته بر اساس آمار فروش شده است. فروش هفتگی این فیلم به 753 میلیون و 530 هزار تومان رسیده و مجموع فروشش از اول آبان تا به حال هم به 3 میلیارد و 867 میلیون و 854 هزار تومان رسیده است.
از سوی دیگر به نظر می‌رسد فروش «ماجرای نیمروز 2: رد خون» با افول مواجه شده باشد. این فیلم با اکران در 128 سالنی که در اختیار دارد 358 میلیون تومان در این آخر هفته فروخته است و حالا فروش کلی‌اش به 5 میلیارد و 630 میلیون تومان رسیده است. با این حال فروش «مسخره‌باز» آنقدرها خوب پیش نمی‌رود. البته فیلم همایون غنی‌زاده در 66 سالن سینما اکران شده و در همین سالن‌ها در آخر هفته 223 میلیون و 791 هزار تومان فروخته است. فروش کلی این فیلم بعد از 5 هفته بیش از 3 میلیارد تومان بوده و به این ترتیب می‌شود گفت «مسخره‌باز» هم میلیاردی شده است. ششمین فیلم جدول فروش هفتگی هم «سمفونی نهم» محمدرضا هنرمند است؛ فیلمی که از نیمه آبان اکرانش در 71 سالن سینما آغاز شده و آخر هفته فروش 179 میلیون تومانی داشته است. «سمفونی نهم» با این آخر هفته مجموع فروشش را 265 میلیون تومانی کرده است. فیلم دیگری که فروش هفتگی آن قابل توجه بوده «خانه پدری» کیانوش عیاری است؛ فیلمی که بعد از فراز و نشیب‌های زیاد هفته پیش اکرانش دوباره آغاز شد و پیش‌بینی می‌شد فروش خوبی هم داشته باشد. تقریباً هم این اتفاق افتاد و فیلم در اولین روزهای اکرانش ۱۰۳ میلیون و ۲۸۲ هزار تومان فروخت. این فروش را باید با این نکته در نظر گرفت که «خانه پدری» نسبت به اولین اکرانش در چند هفته پیش حالا سالن‌های کمتری در اختیار دارد اما حواشی آن باعث شده استقبال از فیلم خوب باشد و در مجموع ۵۶۵ میلیون و ۱۴۹ هزار تومان فروخته است.
در رده‌های بعدی جدول فروش این هفته «منطقه پرواز ممنوع» با 144 میلیون و 975 هزار تومان فروش در 86 سالن، «تورنادو» با 111 میلیون و 346 هزار تومان فروش در 102 سالن، «بنیامین» با 89 میلیون و 667 هزار تومان فروش در 94 سالن، «کلوپ همسران» با فروش 83 میلیون تومانی در 73 سالن، درخونگاه با 44 میلیون تومان فروش در 61 سالن و «سال دوم دانشکده من» با فروش نزدیک به 21 میلیون تومان در 30 سالن و پس از شش هفته قرار گرفته‌اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.