پیامک ها اطلاعات خصوصی کاربران را فاش می کنند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 516183

کارشناسان فناوری هشدار داده اند پیامک ها احتمال دارد اطلاعات کاربران را فاش کنند زیرا اطلاعات آنها رمزگذاری نمی شود.

اس ام اس یا پیامک در دهه ۱۹۹۰ میلادی بسیار فراگیر بود و به وسیله ارتباطی محبوب میان کاربران دستگاه های اندروید نیز تبدیل شد. اما اکنون کارشناسان  هشدار داده اند این ابزار ارتباطی چندان ایمن نیست.

کارشناسان هشدار داده اند این سرویس رمزگذاری نشده و پیامک ها قبل از رسیدن به مقصد چند مسیر مختلف را طی می کنند. به این ترتیب مجرمان سایبری می توانند اطلاعات آنها را در یکی از این مسیرها سرقت کنند.

در همین راستا کارشناسان از کاربران می خواهند  از اس ام اس استفاده نکنند و به جای آن از اپلیکیشن های پیام رسان استفاده کنند تا به این وسیله  از اطلاعاتشان محافظت کنند.

روزانه در آمریکا بیش از ۶میلیارد پیامک ارسال می شود و می توان ادعا کرد بیشتر ارسال کنندگان معتقدند اطلاعاتشان خصوصی می ماند. کریستینا لیبی یکی از کارشناسان فناوری می گوید:  پیامک پس از ارسال  به نزدیک ترین برج مخابراتی می رود و سپس به مرکز پیامک منتقل می شود. در مرحله بعد پیامک به نزدیک ترین برج مخابراتی به دریافت کننده ارسال  و در نهایت به موبایل فرد وارد می شود.

کریستوفر هاول یکی از مدیران شرکتWicker ( شرکتی که سرویس های رمزگذاری می سازد) می گوید: به دلیل فقدان رمزگذاری، هکرها می توانند نقاط ضعف در مسیر مجازی میان فرستنده و دریافت کننده کشف کنند و اطلاعات کاربران را ذخیره کنند.

این در حالی است که سال گذشته پیامک های میلیون ها کاربر تلفن همراه اطلاعات شخصی مانند اطلاعات تنظیم دوباره پسورد، نوتیفیکیشن های تحویل بار و  کدهای احراز هویت دو عاملی فاش شده بودند./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.