کارشناس هواشناسی گیلان خبر داد

تداوم بارش ها در گیلان تا اواسط هفته/ بارش ۱۶۱ میلیمتری در رودسر

استانها /
شناسه خبر: 516172

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره با بارش باران در جلگه و بارش برف در ارتفاعات، گفت: طی امروز، فردا و پس فردا و حتی صبح سه شنبه بارنگی داریم.

مازیار غلامی، با بیان اینکه در حال حاضر با بارش برف در ارتفاعات مواجه هستیم، اظهار کرد: تا ساعت ۱۰ امروز بارش برف ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتری در اشکورات، ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتری در دیلمان و اسالم - خلخال، ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتری در عمارلو و رودبار و ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتری در جیرنده گزارش شده است.

وی با اشاره به بارش باران در جلگه، افزود: از ایستگاه جیرکول در رودسر بارش ۱۶۱ میلیمتری گزارش شده که بیشترین میزان بارش تاکنون بوده است. همچنین ماسال ۱۲۴ میلیمتر، سیاهمزگی ۱۲۰ میلیمتر، پونل ۱۱۷ میلیمتر و ماکلوان ۱۰۷ میلیمتر بارندگی داشته است.

کارشناس هواشناسی گیلان از فعالیت ۴۰ ایستگاه باران سنجی و ۱۳ ایستگاه سینوپتیک در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۰ میلیمتر بارش باران در رشت داشتیم.

غلامی با اشاره به کاهش ۸ تا ۱۶ درجه ای دمای هوای گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: هم اکنون آسمان گیلان در اغلب نقاط ابری تا نیمه ابری است و بارندگی داریم.

وی با بیان اینکه آستارا با ۱۲ درجه سانتی گراد گرم ترین و جیرنده با دو درجه زیر صفر سردترین نقاط استان در حال حاضر در بین ایستگاه های هواشناسی هستند، اضافه کرد: از ایستگاه اسب وونی در تالش دمای چهار درجه زیر صفر گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی گیلان از فعالیت تناوبی این سامانه بارشی و ناپایدار در استان تا اواسط هفته خبر داد و یادآور شد: طی امروز، فردا و پس فردا و حتی صبح سه شنبه بارنگی داریم، البته میزان بارش در برخی از ساعات از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی از تضعیف موقتی سامانه مستقر در استان از ظهر سه سنبه و کاهش ابر و افزایش نسبی دما خبر داد و متذکر شد: این شرایط پایدار نبوده و مجددا از روز پنجشنبه کاهش دما و بارندگی پیش بینی می شود./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

هوای مازندران بارانی می‌شود

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.