رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به بارش برف در برخی محورهای کوهستانی استان گفت: تردد در محورهای پونل- خلخال و اسالم- خلخال با زنجیرچرخ امکانپذیر است.

سرهنگ حسین محمدپور روز شنبه با بیان اینکه تمامی راه های استان باز است، افزود: محور پونل - خلخال  در محدوده زندانه به سمت خلخال و محور اسالم از محل اسب بونی تا خلخال بارش برف بوده و تردد بایستی با زنجیرچرخ انجام شود.

وی به همراه داشتن زنجیرچرخ را در محورهای کوهستانی استان ضروری دانست و اضافه کرد: در صورتی که رانندگان بدون زنجیرچرخ قصد تردد در محورهای کوهستانی داشته باشند، پلیس   از تردد آنها در این محورها جلوگیری خواهد کرد.

وی توصیه کرد: رانندگانی که قصد سفر به استان های دیگر دارند، تجهیزات زمستانه و ایمنی  همچون زنجیرچرخ ، لباس گرم ، پتو  و جیره خشک به همراه داشته باشند ضمن اینکه  خودروی خود را قبل از حرکت کنترل کنند و از سالم بودن آن مطمئن شوند.

سرهنگ محمدپور همچنین با اشاره به بارش باران در بیشتر راه های استان گفت: جاده ها لغزنده است از این رو رانندگان ضمن توجه کافی به جلو ، سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ سامانه بارشی و سرد و فعالیت تناوبی آن تا اواسط هفته آینده در منطقه است و با  توجه به ماندگاری هوای سرد و ناپایدار تا اواخر هفته آینده به تناوب بارش ( گاهی شدید یا خیلی شدید) در منطقه ادامه دارد./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

جاده ها لغزنده است، رانندگان مراقب باشند

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.