اسید پاش باغ فیض از سلامت روانی برخوردار است

حوادث /
شناسه خبر: 516130

پسر جوانی که بعد از تماشای فیلم سینمایی «مغز‌های کوچک زنگ زده» به روی دوستش و پدر وی اسید پاشیده بود مشکل روانی ندارد.

 پاسیدپاش باغ فیض روانی نیست

اسیدپاشی در تهران

شامگاه پنجم مهرسال ۹۷ وقوع اسیدپاشی در غرب تهران به ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد.

ماموران پلیس بلافاصله عازم خیابان امیرابراهیم شدند. در بررسی‌های میدانی روشن شد پسری جوان بعد از پاشیدن اسید روی یک مرد ۵۰ ساله به نام حسن و پسر ۲۰ ساله وی به نام داریوش، با چاقو به مرد میان سال حمله کرده و هنگامی که قصد فرار داشته از سوی عابران دستگیر شده است.

حسن و پسرش به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. سوختگی‌های داریوش عمیق نبود، اما پدرش به خاطر شدت سوختگی و خون ریزی ناشی از چاقوخوردگی تحت عمل جراحی قرار گرفت و معجزه آسا زنده ماند.

وی به ماموران گفت: من و پسرم از پارک به خانه بر می‌گشتیم که در نزدیکی خانه، دوست صمیمی داریوش به نام مازیار را در خیابان دیدیم. او بدون مقدمه به سمت ما حمله کرد و به ما فحش داد. من شوکه شده بودم که پسر جوان ظرف حاوی اسید را به سمت ما پاشید و سپس چند ضربه چاقو به من زد. مازیار و پسرم از سال‌ها قبل با هم دوست بودند و مدتی بود از پسرم خواسته بودم تا رفاقتش را با مازیار کمتر کند.

شکست سکوت

بعد از این ادعا‌های عجیب؛ پسر جوان تحت بازجویی قرار گرفت و منکر اسیدپاشی شد. او شروع به دروغ پردازی کرد و گفت یک غریبه به سمت پدر و پسر اسیدپاشیده است.

۲۴ روز از ماجرای اسیدپاشی گذشته بود که مازیار ۲۱ ساله لب به بیان حقیقت گشود و به اسیدپاشی اعتراف کرد.

وی گفت: من و داریوش از چندسال قبل با هم دوست بودیم. ما زمان زیادی را با هم سپری می‌کردیم و همین موضوع باعث شده بود به هم وابسته شویم، اما پدر داریوش مانع ادامه دوستی ما با هم بود. او اجازه نمی‌داد با پسرش رفاقت کنم. به همین دلیل احساس پوچی می‌کردم و کینه او را به دل گرفته بودم.

وی ادامه داد: آخرین بار وقتی به سینما آزادی رفتم و فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده را دیدم به فکر انتقام جویی افتادم. همان روز به خیابان ناصرخسرو رفتم و یک لیتر اسید و یک قبضه چاقو خریدم. من مقابل خانه داریوش در انتظار پدرش ایستادم و به محض این که داریوش و پدرش را دیدم به سمت آن‌ها اسیدپاشیدم و چند ضربه چاقو به حسن زدم.

بیماری روانی

در ادامه تحقیقات روشن شد مازیار هفت بار سابقه بستری شدن در بیمارستان را به خاطر اقدام به خودکشی، سوختگی و بیماری اعصاب و روان داشته است. وی به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان در گزارشی اعلام کردند وی اختلال اعصاب و روان ندارد.

با اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی مازیار به بازسازی صحنه جرم پرداخت و پرونده اش با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا وی به زودی از خود دفاع کند. این در حالی است که مرد میان سال و پسرش به جرم اسیدپاشی و صدمه بدنی برای وی اشد مجازات را خواسته اند./ خراسان

بیشتر بخوانید /اسیدپاشی به زن آرایشگر

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.