رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد:

مجوزی برای نمایش فیلم ایکسونامی در مشهد صادر نشده است

استانها /
شناسه خبر: 516019

هیچ مجوزی برای نمایش فیلم "ایکسونامی" در مشهد از سوی این اداره یا معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی صادر نشده است.

محمد استادی افزود: مدیر پخش حوزه هنری مشهد در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که "مدیران پردیس سینمایی هویزه مشهد طی تماس تلفنی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، هماهنگی‌های لازم را انجام داده و مجوز ضمنی را گرفته‌اند" در حالی که هیچ مجوز ضمنی برای نمایش فیلم ایکسونامی صادر نشده است و این ادعا تکذیب می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد ادامه داد: برای مدیر سینما هویزه مشهد نامه مکتوبی مبنی بر اینکه فیلم مستند "ایکسونامی" پروانه نمایش ندارد نیز ارسال شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: این اداره طی سال گذشته در مکاتبه‌ای با همه پردیس‌های سینمایی این شهرستان اعلام کرده که اکران هر فیلمی نیازمند اخذ مجوزهای قانونی لازم است.

۲۰ آبان ماه فیلم مستند ایکسونامی همزمان با تهران و اصفهان در پردیس سینمایی هویزه مشهد در حد یک تک اکران و بدون بلیت فروشی به نمایش درآمد.

مدیر پخش حوزه هنری دو روز قبل در گفت و گو با یکی از خبرنگاران با اشاره به اینکه این فیلم فقط یک بار در سینما هویزه مشهد به نمایش درآمد گفته بود: از آنجا که نمایش، عمومی نبود، بلیت‌ فروشی نداشتیم و افراد برای تماشای فیلم دعوت‌ شده بودند.

غلامرضا فرجی افزود: صدور مجوز این تک اکران هم دچار تاخیر شده بود لذا مدیران سینما هویزه مشهد طی تماس تلفنی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد هماهنگی‌های لازم را انجام داده و مجوز ضمنی را دریافت کردند و فقط یک بار فیلم را نمایش دادند.

در فیلم مستند ایکسونامی یک بازیگر آمریکایی فیلم‌های مستهجن، تجربه رسیدن به آزادی‌ و بی‌پروایی جنسی در آمریکا را برای مردم ایران روایت می‌کند. همچنین این مستند، جنبش‌ها و جنایات جنسی در ایالات متحده آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ایکسونامی توسط موسسه فرهنگی - هنری آوش تهیه شده است و محسن آقایی نویسندگی و کارگردانی و محمدرضا بورونی، تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارند.

ساخت این مستند بیش از دو سال زمان برده است و نسخه اصلی آن ۱۱۵ دقیقه است که نسخه ۹۰ دقیقه‌ای آن به نمایش در آمده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.