اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
وزیر علوم در چهلمین نشست کنفرانس عمومی یونسکو تاکید کرد:

لزوم احتراز یونسکو از جهت‌گیری‌های سیاسی

لزوم احتراز یونسکو از جهت‌گیری‌های سیاسی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده آمریکا علیه کشورمان بویژه ممانعت از انتشار دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی، از آن به عنوان "آپارتاید علمی" نام برد و خواستار بررسی و تمهید راهکارهای ممانعت از تداوم چنین رویکردهایی در قبال مسائل علمی از سوی یونسکو و سایر مراجع بین‌المللی شد.

 دکتر منصور غلامی که در راس هیاتی برای شرکت در چهلمین نشست کنفرانس عمومی یونسکو عازم مقر این سازمان در پاریس شده است، ضمن شرکت در اجلاس افتتاحیه، طی سخنانی در نشست سران و مقامات ارشد به تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل جهانی مرتبط با یونسکو پرداخت.
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم احتراز سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) از جهت‌گیری‌های سیاسی تاکید کرد.
 
دکتر غلامی با اشاره به تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده آمریکا علیه کشورمان بویژه ممانعت از انتشار دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی، از آن به عنوان "آپارتاید علمی" نام برد و خواستار بررسی و تمهید راهکارهای ممانعت از تداوم چنین رویکردهایی در قبال مسائل علمی از سوی یونسکو و سایر مراجع بین‌المللی شد.
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چهلمین نشست کنفرانس عمومی یونسکو، بر لزوم احتراز سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) از جهت‌گیری‌های سیاسی تاکید کرد.
 
وی  سخنرانی خود به موضوع جایزه ابن سینا برای اخلاق در علم که از سوی کشورمان پایه‌گذاری و طی سالیان گذشته به چهره‌های شاخص علمی فعال در زمینه اخلاق در علم اعطا می‌شود، پرداخت.
 
گفتنی است کنفرانس عمومی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) هر دو سال یک‌بار در مقر این سازمان در پاریس برگزار می‌شود و نمایندگان ارشد ۱۹۳ کشور عضو گردهم می‌آیند و درخصوص مهم‌ترین مسائل و چالش‌های فرآوری کشورها در زمینه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی تبادل نظر می‌کنند.
 
در مراسم افتتاحیه چهلمین کنفرانس عمومی یونسکو علاوه بر مقامات و نمایندگان ارشد کشورهای عضو، گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز شرکت و سخنرانی کرد./ایسنا
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها