هرج و مرج در هنگ کنگ پس از چهارمین روز متوالی

بین الملل /
شناسه خبر: 515862

مدارس و دانشگاه‌های شهر هنگ‌کنگ امروز (پنج‌شنبه) بسته ماندند و بیمارستان‌ها جراحی‌هایی که اورژانسی نبودند، انجام ندادند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هنگ کنگ امروز همچنان برای چهارمین روز متوالی توسط معترضان طرفدار دموکراسی فلج ماند و معترضان با بستن خیابان‌ها و ایجاد هرج و مرج در تردد خودروهای عمومی باعث بی‌نظمی در شهر شدند.

پس از پنج ماه اعتراضات جریان تظاهرات هنگ کنگ این هفته یک تاکتیک جدید اتخاذ کرد که به آن «شیوع گسترده» گفته می‌شود. این تاکتیک شامل افزایش اقدامات خرد، توسط گروه‌های کوچک به خصوص دانشجویان می‌شود که موجب به چالش کشیدن حداکثری توانایی پلیس خواهد شد. امروز صبح محورهای اصلی شهر توسط موانعی با بامبو، آجر و اشیای دیگر بسته شده بود. یکی از تونل‌های این شهر نیز که به بندر هنگ کنگ راه دارد برای تردد بسته شده بود. ایستگاه‌های مترو و خطوط اتوبوسرانی زیادی نیز بسته بودند و موجب سردرگمی بیش از ۷.۵ میلیون شهروند شدند.

مغازه‌های متعددی نیز در این شهر کرکره‌های خود را بالا نکشیدند. دولت هنگ کنگ از مغازه‌داران خواسته است که با کارمندان خود که نتوانسته‌اند به کار خود برسند خوش‌رفتاری کنند. از ابتدای هفته صحنه‌های خشونت‌آمیزی در تمامی منطقه هنگ کنگ صورت گرفت که موجب اقدام پلیس شد.

به گفته دولت، ۷۰ نفر روز چهارشنبه در بیمارستان‌ها بستری شدند که حال دو تن از آن‌ها وخیم اعلام شده است. بین مجروحان یک مرد ۷۰ ساله آجر به سرش اصابت کرده در حالی که قصد داشت از خیابانی عبور کند.

امروز صبح پلیس با شلیک گاز اشک‌آور در نزدیکی دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ کنگ به سمت معترضان قصد داشت تا آن‌ها را پراکنده کند.

نیروهای پلیس در پیامی در فیس بوک «آشوب‌گران» را به پرتاب اشیایی به سمت پلیس که در حال گشت‌زنی بود، متهم کرده‌اند.

دانشجویان اخیرا با استفاده از منجنیق‌های دست‌ساز و تیروکمان به سمت نیروهای پلیس اشیایی را پرتاب می‌کنند.

در این بین روزنامه انگلیسی زبان گلوبال‌تایمز که از روزنامه‌های طرفدار دولت چین است امروز پستی را از صفحه توییتر خود حذف کرد که در آن خبر از منع آمد و شد در هنگ کنگ بود.

بدون ذکر منبع این روزنامه نوشته بود که قرار است این اقدام برای آخر هفته صورت گیرد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.