اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1398/8/23 ، 07:17
کد خبر:515787
استانها

کلمات کلیدی

تامین دوسوم آب روستاهای کنار رودخانه گلپایگان از چاه

تامین دوسوم آب روستاهای کنار رودخانه گلپایگان از چاه

مدیر آبفای شهری گلپایگان با بیان اینکه یک سوم آب روستاهای کنار رودخانه از تصفیه خانه و بقیه از چاه ها تامین می شود، گفت: آب و فاضلاب شهری هیچ مشکلی برای دادن آب به روستاها ندارد، اما نیازمند زیرساخت هایی است.

ناصر دهقادنی امروز پنجشنبه 23 آبان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح آبرسانی شهرستان شامل آبرسانی به شهرهای گلپایگان، گوگد گلشهر و ۱۲ روستا مجتمع زرنجان است، این مناطق صد درصد از آب تصفیه شده بهره مند هستند، همچنین ۵۰ درصد روستاهای کنار رودخانه از آب تصفیه خانه استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه امسال سه میلیارد تومان سیستم هوشمندسازی شبکه، مخازن و تأسیسات آبرسانی خریداری و به زودی پیمانکار اجرای این طرح انتخاب می‌شود، افزود: در طرح هوشمندسازی اگر مشکل کیفی در شبکه ایجاد شود، آلارم لازم را ارسال می کند. وضعیت آبرسانی ما از لحاظ کیفی و کمی بسیار مطلوب است و خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیر آبفای شهری گلپایگان گفت: براساس گفته سازمان بهداشت جهانی میزان سرانه آب مصرفی برای هر نفر در یک شبانه روز ۵۰ لیتر است، در حالیکه سرانه آب گلپایگان در سال ۹۶ طی شبانه روز ۲۸۵ لیتر بود که در سال گذشته به ۲۶۰ لیتر رسیده است، البته این میزان آب مصرفی برای دام‌ نیز استفاده می شود چرا که نمی توانیم به دامداری ها آب ندهیم.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش سرانه مصرف آب، مردم باید صرفه جویی کنند، گفت: شستن خودرو با شلنگ آب دیگر کار درستی نیست، همچنین اصلاح شبکه و انشعابات و هوشمندسازی نیز در کاهش هدررفت آب نیز بسیار تاثیرگذار است.

دهقادنی با بیان اینکه یک سوم آب روستاهای کنار رودخانه از تصفیه خانه و بقیه از چاه ها تامین می‌شود، گفت: آب و فاضلاب شهری هیچ مشکلی برای دادن آب به روستاها ندارد، اما نیازمند زیرساخت‌هایی است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

بهره‌مندی 10 میلیون روستایی از آب شرب و بهداشتی تا پایان دولت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار