اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
تقی زاده خبرداد

ورود استانداری تهران به اختلاف‌نظر پلیس و شهرداری درباره طرح ترافیک

ورود استانداری تهران به اختلاف‌نظر پلیس و شهرداری درباره طرح ترافیک

معاون عمرانی استانداری تهران در خصوص اختلاف میان شهرداری و پلیس راهور گفت: اگر این موضوع نیز جدی باشد در جلسه کارگروه آلودگی هوا مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

محمد تقی زاده در تشریح اختلاف نظر میان پلیس راهور و شهرداری تهران درباره طرح ترافیک شهر تهران گفت: چه پلیس راهور و چه شهرداری تهران باید مسائل و مشکلات خود را در جلسات ذیربط در استانداری تهران مطرح کنند. برای مثال در موضوع ورود کامیون‌ها به داخل محدوده شهر تهران و لزوم پایش آنها توسط دوربین‌های نظارتی می‌توان موضوع را در جلسات کمیته اضطرار و یا کارگروه آلودگی استان تهران مطرح کرد.

معاون عمرانی استانداری تهران افزود: جلساتی که برگزار می‌شود نمایندگان هر دودستگاه حضور دارند و می‌توانند مسائل خود را در این جلسات مطرح کنند. روز گذشته در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نماینده شهرداری و پلیس راهور هر دو حضور داشتند. اگر چنین موضوع مهمی مطرح بود و اطلاعاتی در این زمینه داشتند می‌توانستند در آنجا مطرح کنند تا تصمیم گیری لازم اتخاذ شود و وظایف هر یک از دستگاه‌ها به روشنی مشخص شود.

وی تاکید کرد: طرح مسائل در فضای رسانه‌ای و یا خارج از جلسات کار صحیحی نیست و منتج به نتیجه منطقی نخواهد شد. استانداری تهران به عنوان متولی اگر موضوعی باشد باید به عنوان دستگاه حاکمیتی تصمیم گیری کند. لذا بر اساس مقررات دستگاه‌ها اگر اختلافی با یکدیگر دارند باید با حکمیت استانداری موضوع را حل و فصل کنند و اگر موضوع به بن بست خورد در آن موقع می‌توانند به مراجع ذیربط مراجعه کنند.

ارزیابی طرح ترافیک شهر تهران در شورای ترافیک استان


معاون عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع استثناء بودن شهر تهران در برخی مسائل اشاره کرد و افزود: شورای ترافیک شهر تهران به ریاست شهردار تهران تشکیل جلسه می‌دهد. لذا ما به این موضوعات خیلی ورود پیدا نمی‌کنیم. این در حالیست که شورای ترافیک استان نیز برای سایر استان تصمیم گیری می‌کند و ریاست آن بر عهده استاندار تهران است. علی رغم این موضوع مقرر شد که در شورای ترافیک استان موضوع طرح ترافیک شهر تهران ارزیابی و پس از جمع‌بندی طرح این مسئله در جلسه انجام و تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: اما باید مسائل به صورت یکپارچه در سطح استان مورد بررسی قرار گیرد. لذا مقرر شده استاندار تهران در این زمینه با وزیر کشور گفت‌وگو کند و شاید این موضوع نیز یکی از مواردی باشد که در قالب اختیاراتی که قرار است به استاندار تهران توسط وزیر تفویض شود، باشد.

تقی زاده ادامه داد: بی تردید لازم است مسائل در سطح استان تهران به صورت یکپارچه مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال آلاینده‌هایی که در تهران توسط منابع مختلف منتشر می‌شود در سایر شهرستان‌های استان تهران نیز تاثیرگذار است و انباشت این آلاینده‌ها در شهرستان‌های دیگر نیز معضل ایجاد می‌کند.

وی نهایتا در خصوص اختلاف میان شهرداری و پلیس راهور گفت: اگر این موضوع نیز جدی باشد در جلسه کارگروه آلودگی هوا مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری خواهیم کرد./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار