نتانیاهو به جنبش جهاد اسلامی هشدار داد

بین الملل /
شناسه خبر: 515645

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به جنبش جهاد اسلامی فلسطین نسبت به ادامه حملات به اراضی اشغالی هشدار داد.

به نقل از روزنامه هاآرتص، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه فوق العاده دولت گفت: جهاد اسلامی یک گزینه دارد و آن هم توقف حملات است وگرنه ما حملات بیشتری را انجام خواهیم داد. ما به دنبال افزایش تنش نیستیم اما به هرگونه حمله‌ای پاسخ می‌دهیم.

یدیعوت آحارونوت به نقل از نتانیاهو در این نشست نوشت: من فکر می‌کنم جهاد اسلامی پیام ما را درک می‌کند. آن‌ها می‌دانند که ما حملات بی امان را ادامه خواهیم داد.

ترور بهاء ابوالعطا، از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه به دست رژیم صهیونیستی موجب آغاز موج جدیدی از تنش‌ها میان دو طرف شده است. گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی موشک‌هایی را به سمت مناطق اراضی اشغالی شلیک کرده است و حملات متقابل همچنان ادامه دارد.

به نظر می‌رسد با این اظهارات نتانیاهو، رژیم صهیونیستی هشداری سر بسته به جنبش جهاد اسلامی در زمینه هدف قرار دادن دبیرکل و دیگر رهبران این جنبش در صورت عدم توقف حملات راکتی داشته است.

سایت "روتر نت" عبری زبان به نقل از منابع رسمی گزارش داد، پیامی فوری به جهاد اسلامی داده شده مبنی بر اینکه اگر حملات موشکی و راکتی ادامه پیدا کند زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی و دیگر رهبران آن را ترور خواهند شد.

از سوی دیگر یووال اشتاینتز، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی امروز تهدید کرد که اگر حماس گروه‌های فلسطینی را مجبور به توقف حملات نکند این رژیم دایره حملات را در نوار غزه گسترش خواهد داد.

وی گفت: من بعید نمی‌دانم که موشک‌های بیشتری به منطقه غوش دان شلیک شود. ما در معضل بسیار سختی هستیم. اگر حماس شلیک موشک‌ها را متوقف نکند ما حملات را افزایش خواهیم داد و عملیات زمینی جزو گزینه‌های ماست.

آرییه درعی، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی نیز پیش‌بینی کرد که تا چند روز آینده تنش کنونی در غزه ادامه داشته باشد.

حدود ۱۷ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به چندین پایگاه در نوار غزه شهید شدند./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/واکنش نتانیاهو به چهارمین گام هسته‌ای ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.