کلاهبرداری با جعل عنوان پلیس فتا

حوادث /
شناسه خبر: 515636

به تازگی کلاهبرداران با معرفی خود به عنوان افسر پلیس فتا، اعتماد آنها را جلب کرده و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب آنها می کنند.

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ علی کریمی، رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام کارهای کارشناسی دریافتند که افرادی با جعل عنوان پلیس سایبری و ایجاد نام‌های جعلی، خود را به عنوان افسر پلیس فتا معرفی کرده و بدین ترتیب با سوءاستفاده از اعتماد کاربران، نسبت به اخاذی، کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای آنان اقدام می‌ کنند.

وی ادامه داد: این افراد با ارسال پیامک قربانیان را تحریک به برقراری تماس کرده و سپس با ارسال فرمی مشخصات حساب هویتی و مالی افراد را به دست و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز ار حساب بانکی کاربران می کنند.

سرهنگ کریمی افزود: پلیس فتا، ضمن شناسایی و برخورد شدید با جاعلان عناوین، هرگونه ایجاد دریافت اطلاعات شخصی افراد را با عناوین و هویت رسمی و طبق اطلاعیه‌های قبلی پلیس انجام خواهد داد و به هیچ به صورت پیامکی و تلفنی درخواست اطلاعات حساس را نخواهند کرد.

رییس پلیس فتا کرمانشاه گفت: پلیس فتا کسانی را که در فضای مجازی اقدام به انجام این کار می کنند شناسایی و به اتهام سوء استفاده از نام و عنوان پلیس و تشویش اذهان عمومی به محاکم قضایی معرفی می نماید.

وی گفت: همچنین برابر ماده ۵۵۵ مجازات اسلامی بخش تعزیرات، هرکس بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشور یا لشگری و انتظامی که از نظر قانون مربوط به او نبوده است دخالت دهد یا معرفی نماید به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم خواهد شد و چنانچه

برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل مزبور، سندی جعل کرده باشد، مجازات جعل را نیز خواهد داشت.

سرهنگ کریمی یادآور شد: شماره های ۳۸۳۸۱۰۰۵ و ۳۸۳۵۵۹۵۱ مربوط به پلیس فتا بوده بوده و کلیه تماس ها از این خطوط برقرار خواهد شد ضمناً کارشناسان این پلیس به هیچ وجه عنوان فرمی مدارک هویتی برای کاربران ارسال نخواهند کرد./ایرنا

بیشتر بخوانید/مامور قلابی امدادخودرو از پیرمردها سرقت می کرد

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.