راه حل کاهش آلودگی هوا از زبان شهردار تهران

اجتماعی /
شناسه خبر: 515617

شهردار تهران گفت: ۸۰ درصد آلودگی تهران مربوط به سوخت‌های فسیلی است. در شرایط «اینورژن» که جریان باد به حداقل رسیده و بارندگی نداریم، هیچ راهی جز کاهش تردد خودروها و محدودسازی آلاینده ها نداریم.

 پیروز حناچی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت از شهروندان خواست که برای کاهش آلودگی هوا، از خودروهای شخصی تک سرنشین کمتر استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش آلودگی راهی جز وزش باد، بارش باران و کاهش تردد خودروها نداریم، اظهار کرد: ۸۰ درصد آلودگی تهران مربوط به سوخت‌های فسیلی است. در شرایط «اینورژن» که جریان باد به حداقل رسیده و بارندگی نداریم، هیچ راهی جز کاهش تردد خودروها و محدودسازی آلاینده ها نداریم.

حناچی ادامه داد: بنابراین تصمیم گرفتیم که هزینه حمل و نقل عمومی را تا ۵۰ درصد کاهش داده و هزینه ورود به طرح ترافیک را افزایش دهیم. برای تردد خودروهای سنگین نیز محدودیت ایجاد کردیم. همشهریان هم باید از خودروهای شخصی تک سرنشین کمتر استفاده کنند.

 وی با اشاره به کنترل جدی‌تر معاینه فنی خودروها، اصلاح سوخت و همکاری با پلیس راهور برای کنترل آلودگی هوا گفت: توانستیم آلودگی تهران را ۲۰ درصد کاهش دهیم که این موفقیت بزرگی برای شهرداری است.


حناچی  با بیان اینکه زمانی که اینورژن موجود در هوا افزایش می‌یابد برای کاهش آلودگی هوا باید تردد خودروها کاهش یافته یا باد و باران بیاید تصریح کرد: زمانی که بارندگی و باد نباشد و میزان تردد خودروها کاهش نیابد، راهی جز انتظار کشیدن برای وزش باد نداریم.


حناچی با اشاره به طرح حذف سه معاونت شهرداری تهران گفت: در اجرایی شدن این طرح تعللی صورت نگرفته است و این طرح به موقع به شورای شهر ارائه می شود./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.