یک مسئول خبر داد:

خراسان جنوبی مصرف کننده بیشترین نمک در کشور

استانها /
شناسه خبر: 515567

مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: خراسان جنوبی بالاترین درصد استفاده از نمک را در سطح کشور دارد که نمک نیز یکی از عوامل مهم در فشارخون است.

مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیماری دیابت یک بیماری پیش رونده است و خانواده ها نقش مهمی در مراقبت و پیشگیری بیماری دیابت دارند.

مجید شایسته، امروز 22 آبان جاری، درپنجاهمین همایش بیماری دیابت، اظهار کرد: بیماری دیابت یکی از بزرگترین بیماری‌های غددی در سطح دنیا به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه 11درصدجمعیت بالای 25سال درکشورما دیابت دارند،گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد 50 درصد بیماران دیابتی از بیماران خود اطلاع ندارند.

شایسته با تاکید براینکه خانواده‌ها نقش مهمی در مراقبت و پیشگیری بیماری دیابت دارند، افزود: براساس آخرین آمارهای بهداشت جهانی 80درصد بیماران دیابتی نوع دو قابل پیشگیری است.

وی ادامه داد: متاسفانه خراسان جنوبی بالاترین درصد استفاده از نمک را در سطح کشور دارد که نمک نیز یکی از عوامل مهم در فشارخون است.

مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیماران باید به دستور پزشک خود برای استفاده از داروها توجه وبه پزشک اعتماد کنند.

وی با تاکید براینکه بیماری دیابت یک بیماری پیش رونده است، افزود: این بیماری قابل پیشگیری است و توجه به رژیم غذایی برای بیماران دیابتی اساسی است.

شایسته خاطرنشان کرد: تحرک یک ورزش رایگان برای افراد در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها است، لذا بیماران اگر ورزش نکنند بدن آنها رو به تحریم خواهدرفت./ ایسنا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.