بنیاد همکاری‌های فرهنگی خزر تشکیل می‌شود

فرهنگی /
شناسه خبر: 515552

رئیس سازمان امور سینمایی با اشاره به طرح تاسیس بنیاد همکاری‏‌های فرهنگی خزر، گفت: این طرح زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در دیدار‏ حسین انتظامی با پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه در موزه سینما با اشاره به تاکید و دستور عمومی حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تعمیق همکاری‌ها در حوزه ‏های مختلف از جمله فرهنگی، از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش همکاری ‏های فرهنگی با روسیه صحبت و از تمامی پیشنهادات طرف روسی استقبال کرد.

وی بویژه بر لزوم برگزاری هفته ‏های فرهنگی در دو کشور و توسعه مبادلات آموزشی میان دو طرف تاکید و از آمادگی و تمایل ایران برای انجام پروژه ‏های مشترک سینمایی در چارچوب تهیه و تشکیل پلت فورمی مشترک برای انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای این کار، صحبت کرد.

حسین انتظامی در این دیدار از طرح تاسیس بنیاد همکاری‏ های فرهنگی خزر نیز سخن گفت و این طرح را زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه معرفی کرد.

در این دیدار همچنین پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه با ابراز خرسندی خود از این دیدار گفت: با وجودی که برنامه ‏های مهمی در روسیه داشتم، ترجیح دادم آنها را لغو کرده و به ایران بیایم، چرا که همکاری‌های فرهنگی با ایران برای ما از اهمیت فوق‏ العاده ‏ای برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه ‏هایی که برای سال ۲۰۲۰ در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگ کرده بود، افزود: این برنامه ها شامل برگزاری هفته فیلم ایران در روسیه، اجرای یک تئاتر عروسکی با همکاری تالار رودکی و همکاری هنرمندان موسیقی روسیه با ارکستر سمفونیک تهران برای خلق آثاری فاخر است.

وی همچنین به تمایل روسیه برای دعوت از هنرمندان ایرانی در همایش بین ‏المللی فرهنگ سبز در سن‏ پترزبورگ، در سال ۲۰۲۰،  اشاره و بر لزوم و اهمیت برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در سال ۲۰۲۱ تاکید کرد.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.