براساس اعلام نظریه پزشکی قانونی

مقتول در مرگ خودش مقصر بود

حوادث /
شناسه خبر: 515446

گروه حوادث /سه سرباز و یک مأمور بدرقه زندان که به اتهام مشارکت و معاونت در قتل یک زندانی هنگام فرار محاکمه شده بودند پس از اعلام نظریه کارشناسان پزشکی قانونی درباره علت مرگ مقتول بار دیگر محاکمه خواهند شد.


به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اوایل دی سال ۹۷ یک زندانی به‌ نام احسان 50 ساله که به جرم کلاهبرداری در زندان فشافویه بود وقتی برای انجام تحقیقات به دادسرای شهرری منتقل شده بود می‌خواست فرار کند که از سوی سه سرباز و مأمور بدرقه زندان دستگیر شداما مورد ضرب و جرح قرار گرفت و ساعتی بعد به خاطر شدت جراحات و ضربه مغزی جان سپرد.

پس از بازداشت متهمان آنها در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور دو قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستادند.


در ابتدای جلسه اولیای دم در جایگاه ویژه ایستادند و برای متهمان حکم قصاص خواستند. آنها گفتند حاضریم تفاضل دیه را بپردازیم تا قاتلان احسان قصاص شوند.


قضات دادگاه در ادامه بررسی این پرونده از کارشناسان پزشکی قانونی خواستند تا علت مرگ زندانی را مشخص کنند که برهمین اساس چند روز بعد نظریه پزشکی قانونی به شعبه دهم دادگاه کیفری ابلاغ شد که نشان می‌داد خود مقتول به میزان 10 درصد در مرگش مقصر بوده است.

بنابراین براساس اظهارات قاضی قربانزاده رئیس شعبه دهم دادگاه کیفری پرونده بار دیگر در همین شعبه رسیدگی خواهد شد.


همچنین با دستور رئیس دادگاه مأمور زندان که اتهامش معاونت در قتل بود با قرار سیصد میلیون تومانی بزودی از زندان آزاد خواهد شد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.