تقویت مهارت های اجتماعی در کودکان با روبات »کودی »

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 515388

روبات آموزشی «کودی» با پخش آهنگ و داستان‌های هیجان انگیز کودکان را سرگرم و همزمان، مهارت‌های حرکتی و اجتماعی و فرهنگی را در آنها تقویت می‌کند.

 این روبات هوشمند با پخش بیش از 200 داستان، آهنگ و درس انتخابی به دو صورت (آفلاین و آنلاین) کودکان را سرگرم کرده و همانند یک دوست تعاملی حضور فعال در عرصه اجتماعی را در آنها تقویت می‌کند. در حقیقت این سیستم یک ابزار آموزشی است که کودکان را از تماشای طولانی مدت به صفحه نمایش تبلت رها کرده و ذهنی پویا و فعال را به آنها هدیه می‌کند.
 والدین برای راه‌اندازی این فناوری تنها کافی است اپلیکیشن آن را در تلفن همراه خود نصب و داستان‌ها و آهنگ‌های متناسب با سن و روحیه فرزندان خود را در آن بارگذاری کنند. برای محافظت از حریم خصوصی خانواده‌ها، تمامی اطلاعات و داده‌ها در سرورهای رمزگذاری شده این سیستم ذخیره شده و به هیچ وجه در اختیار هیچ ارگان و شرکتی قرار نمی‌گیرد.
روبات «کودی» با پخش آهنگ‌هایی شاد مهارت‌های حرکتی از جمله رقص را در کودکان تقویت کرده و همزمان با پخش داستان‌های آموزنده مهارت‌های اجتماعی و فرهنگی را در آنها نهادینه می‌کند. لیست آهنگ‌های پخش شده از این روبات، بر کنترل احساسات کودکان در شرایط مختلف متمرکز شده و رشد احساسات و عواطف فردی را در آنها نشانه می‌گیرد.
 صدای پخش شده از بلندگوهای این روبات بسیار رسا و واقعی است و همانند دیگر اسباب بازی‌های مشابه خسته‌کننده و مصنوعی نیست. یکی دیگر از قابلیت‌های این روبات، تشویق کودک به مسواک زدن است. هوش مصنوعی این روبات زمان مسواک زدن را آنالیز کرده و با پخش آهنگی مخصوص کودک را به تمیز کردن دندان‌هایش تشویق می‌کند. همزمان والدین نیز قادرند با مراجعه به اپلیکیشن این روبات ساعات مراجعه کودک خود به این روبات را رصد کرده و بر آهنگ‌ها و داستان‌های انتخابی آنها  در طول روز نظارت دائمی داشته باشند.
 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.