بازگشت‌ زامبی‌هایی با چهره‌های آشنا

فرهنگی /
شناسه خبر: 515387

«سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» که ادامه‌ای بر فیلم «سرزمین زامبی‌ها» محصول 2009 است، کاری غریب و نگاهی کمیک به پدیده زامبی‌ها و برداشت و تحلیلی از سر طعنه و تمسخر از این موجودات کریه و خیالی است که در ادبیات داستانی و فیلم‌های سینمایی سه دهه اخیر و بخصوص 25 سال گذشته حضوری گسترده داشته‌اند؛ موجوداتی که سود مالی قابل توجهی را هم نصیب خالقان اینگونه آثار هنری کرده‌اند.

نسخه دوم را روبن فلیشر کارگردانی کرده که تخصص‌اش آثار کمیک است و سناریویی از رست ریس، پل‌ورنیک و دیو کالاهام دستمایه کار او قرار گرفته‌ است. در کنار وودی هارلسون و جسی ایزنبرگ که از فیلم نخست به فیلم دوم نیز کوچ کرده‌اند، تازه واردانی مثل روزادیو داوسون و زویی دوچ نیز به جمع بازیگران فیلم پیوسته‌اند. ایده‌ ساخت «زامبی‌لند2» بلافاصله پس از توفیق تجاری فراوان فیلم اول در ذهن سازندگان آن خانه کرد.
اما قریب به یک دهه طول کشید تا این طرح سرانجام کلید بخورد. در ایده‌ای که سناریست‌ها این بار سراغش رفته‌‌اند که کاراکتر‌های اصلی فیلم اول در تشخیص و معدوم‌سازی زامبی‌ها مهارت و شهرت پیدا کرده‌اند، به شهر و خانه‌ای تازه و گوشه‌ای از امریکا انتقال داده می‌شوند.
این کوچ اما به‌معنای پایان دردسرهای آنها در ارتباط با زامبی‌ها نیست و در همین راستا یک ماه بعد که آنها در حال خرید در یک فروشگاه هستند، کسی را می‌بینند که چند سال قبل در سنین نوجوانی در رویارویی با زامبی‌ها در یک سردخانه پنهان شده و جان سالم بدر برده بود.
آنها در قدم بعدی مطلع می‌شوند که یکی دیگر از اعضای گروه مبارزه‌کننده با زامبی‌ها که لیتل راک نام دارد، به‌گریس‌اند رفته است و در نتیجه همگی در یک مینی‌بوس راهی آن جا می‌شوند. این سفر همان و مواجهه تازه اعضای گروه با زامبی‌ها همان. این بار زامبی‌هایی که مقابل‌شان سبز می‌شوند، چند درجه قوی‌تر و هولناک‌تر از دفعات قبلی هستند.
اعضای گروه می‌فهمند که زامبی‌ها یک بار دیگر به شرق و غرب کشور کوچ کرده‌اند تا بشریت را ساقط کنند و در واقعه‌ای شبیه به اتفاقات فیلم نخست در چنگ زامبی‌ها گرفتار می‌شوند و در نتیجه روح زامبی‌ها در وجود‌شان حلول می‌کند.
در ابتدا گروه مبارزه‌کننده محاصره شده و شکست خورده به‌نظر می‌رسد اما طی رویدادهای بعدی بیل موری کمدین معروف هالیوود در تکرار نقش کوتاه خود در فیلم نخست وارد داستان می‌شود.
سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی
‌ کارگردان: روبن فله شر
‌بازیگران: وودی هارلسون، جسی ایزنبرگ، ابیگیل برسلین و ...
مدت زمان: 99 دقیقه
‌محصول: 2019

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.