این ایرلاین ها رکورددار تاخیر پروازها شدند

اقتصادی /
شناسه خبر: 515264

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی عملکرد خطوط هوائی کشور در پروازهای داخلی شهریورماه را منتشر کرد که بر اساس آن هواپیمایی ماهان، کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های ۱۵، ۱۳ و ۱۱ درصد رکوددار تاخیر هستند.

بیش از ۶ هزار پرواز در شهریورماه امسال از فرودگاه مهرآباد تهران انجام شده است که بیشترین سهم از انجام پروازهای داخلی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»  با تعداد ۶۷۷ پرواز می‌رسد.

در گزارش منتشر شده، ایران ایر توانسته بالاترین سهم از پروازهای به موقع را با انجام ۵۲۱ پرواز به موقع به خود اختصاص دهدکه ۱۴ درصد از سهم کل پروازهای بدون تاخیر در فرودگاه مهرآباد می‌شود.

با این حال  ۱۰ درصد پروازهای متعلق به این شرکت هواپیمایی در شهریورماه با تاخیر انجام شده است.

تاخیر ایرلاین ها

هواپیمایی ماهان نیز با سهم ۱۵ درصدی رکوددار تاخیرهای پروازی در این ماه است و بعد از هواپیمایی ماهان شرکت‌های هواپیمایی کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های ۱۳ و ۱۱ درصد رکودارد تاخیر هستند.

از ۶۰۰ پرواز هواپیمایی ماهان تنها ۳۸۰ پرواز به موقع و راس ساعت انجام شده است.

مبنای تاخیرهای پروازی در این گزارش، شامل دیرکردهایی از تمام منشاهای تاخیر، از جمله تغییرات جوی، عملیاتی، فنی، تسهیلاتی و ... است.

هواپیمایی زاگرس، ماهان و آسمان بعد از هواپیمایی ایران ایر، با انجام ۶۰۲، ۶۰۰ و ۵۹۴ پرواز بیشترین سهم از انجام پروازها در فرودگاه مهرآباد را در شهریورماه به خود اختصاص داده‌اند./ایرنا

بیشتر بخوانید


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.