جمع آوری 900 معتاد متجاهر در پایتخت

حوادث /
شناسه خبر: 515248

در دومین مرحله از طرح ظفر ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری و ۲۷۰ خرده فروش دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین، سردار حسین رحیمی فرماندهی انتظامی پایتخت گفت: در این مرحله از طرح ظفر، انهدام باند مواد مخدر که با شگرد‌های خاص و به نظر می‌رسد برای مدت‌ها به این روش مواد مخدر جا به جا می‌کردند.

وی افزود: در اخرین انتقال، متهمان با جاسازی ۱۳۰۷ تن تریاک در دو سنگ‌گرانیتی ۲ تنی که از استان فارس به تهران منتقل می‌کردند، با کار اطلاعاتی طولانی مدت پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شدند.

وی گفت: اجرای مرحله دوم طرح ظفر که طرحی اطلاعاتی و عملیاتی با بهره‌گیری از همه ظرفیت پلیس و پایگاه‌های ۱۱گانه از ابتدای هفته جاری اجرا شد. پس از یک ماه و همراهی معاونت دادستانی تهران و سرپرست دادسرای تهران با اجرای ۲۰۰حکم به ۲۰۰ مخفیگاه خرده فروش وارد شده و موفق به ۲۷۰ خرده فروش را دستگیر کنند.

فرمانده انتطامی تهران ادامه داد: مجموعا ۳۰۰کیلو مواد مخدر از خرده فروشان کشف شد. همچنین ۹۰۰معتاد متجاهر جمع آوری شدند. این افراد با فروشندگان مواد مخدر همکاری می‌کردند.

وی افزود: با اقدامات انجام شده ۱۵منزل پلمپ خواهد شد.

سردار رحیمی هشدار داد: در محدوده‌های مختلف ماندد شوش مولوی هرندی فرحزاد جاجرود و میدان امام‌حسین (ع) طرح‌های مختلف به صورت مستمر اجرا می‌شود و مجرمان بدانند روی اوردن به منازل در مناطق دیگر استان مانع دستگیری آن‌ها نمی‌شود و این افراد هر جا باشند دستگیر می‌شوند.

وی ادامه داد: در این طرح ۱۱خودرو کشف شد. همچنین ۵۰۰کیلو قرص متادون و ۱۵۵ فقره انواع الات توزیع و فروش و مصرف مواد مخدر کشف شد.

سردار رحیمی گفت: توزیع باندی که تمام‌مراحل تهیه بذر و نهال را انجام می‌دادند در گلخانه‌ای در غرب استان گل از مرحله تولید تا برداشت شناسایی و ۴ نفردستگیر شدند.

وی افزود: این بذر‌های قاچاق از کشور‌های اروپایی می‌اید و تغییراتی روی ان‌ها انجام شده تا میزان مواد مخدر بسیار درصد بالایی دارد و تراریخته هستند.

سردار رحیمی افزود: تا امروز در تهران بزرگ ۱۵تن مواد مخدر کشف شده که نسبت به سال گدشته ۴۲درصد افزایش کشفیات داشته ایم./میزان

بیشتر بخوانید/طرح پاکسازی میدان آزادی از معتادان متجاهر و خرده فروشان موادمخدر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.