معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هلدینگ مدیریت صادرات استان طی یک ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

سید حشمت الله صمیمی دوست روز سه‌شنبه با اشاره تدوین سند توسعه صادرات استان اظهارداشت: دستگاه های متولی باید از این ظرفیت برای تدوین کامل سند توسعه با سازمان برنامه و بودجه استفاده کنند.

وی با اشاره به تدوین بخشی از این سند از سوی اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: نیاز است سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه تدوین سند را به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج واگذار کند.

صمیمی دوست تصریح کرد: با تشکیل هلدینگ مدیریت صادرات از سوی اتاق بازرگانی زمینه صادرات محصولاتی که امکان صادرات دارند فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به موافقت همه اعضا در خصوص سایت نمایشگاه دائمی استان و واگذاری زمین شرکت نمایشگاهی کشور به نمایشگاه دائمی استان نیاز است استانداری این‌موضوع را به جد پیگیری کند.

وی بر تلاش بیشتر دستگاه‌های متولی نسبت به صادرات محصولات استان افزود: می طلبد هر یک از دستگاه‌ها دنبال پیگیری موضوعات و وظایف ذاتی خویش باشند.

نبودن سایت نمایشگاه های بین المللی،پایانه صادرات، سردخانه های بزرگ صنعتی، کارخانه های بسته بندی و فرآوری باعث شده محصولات مرغوب تولیدکنندگان این استان یا پشت دروازه صادرات بماند و یا برای صادرات به استان های دیگر ارسال شوند.

سالانه ۱۲۰ هزار تن میوه سیب، ۱۹ میلیون شاخه گل رز، یک هزار تن عسل طبیعی مرغوب و ۲۸۰ هزار متر مربع دست بافته در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود که در صورت امکان صادرات از طریق گمرک استان افزون بر رونق تولید زمینه افزایش درآمد تولید کنندگان را فراهم می کند.

سالانه ۱۸ میلیون دلار کالای تولیدکنندگان کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای مختلف صادر می شود که ۶ میلیون دلار آن از طریق گمرک استان ارسال می شود.

سالانه یک هزار تن پودر و عصاره شیرین بیان تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد از طریق دریا و خشکی به کشور آلمان صادر می شود./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

شناسایی بازار جهانی برای صادرات خرما ضروری است

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.