اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1398/8/21 ، 08:21
کد خبر:515203
حوادث

چکمه های ناپلئون حراج شد

چکمه های ناپلئون حراج شد

یک جفت چکمه ناپلئون بناپارت که هنگام تبعید به جزیره سنت هلن در جنوب اقیانوس اطلس به‌پا داشت، در پاریس به حراج گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش بینی می شود که این جفت چکمه ۲۹ نوامبر (۸ آذر) در حراجی «درواُ» (Drouot) پاریس بین ۵۰ تا ۸۰ هزار یورو (۶۹ هزار پوند) فروخته شود.

ناپلئون کلکسیون بزرگی از کفش و چکمه‌هایی داشت که آنها را از کفاش های پاریس خریداری می کرد.

اگرچه تبلیغات‌چیان بریتانیایی اغلب ناپلئون را فردی ریزاندام توصیف می کردند، سایز ۴۰ این چکمه ها نشان می دهد که قد وی در زمان خودش بیش از متوسط جامعه بوده است.

پسر «کارلو ماروچتی» (Carlo Marochetti) مجسمه ساز ایتالیایی متولد فرانسه، چکمه ها را به «پل لُ رو» (Paul Le Roux) سیاستمدار فرانسوی هدیه داد و خانواده این سیاستمدار چکمه ها را از آن زمان تاکنون نزد خود نگه داشته‌اند.

ناپلئون بناپارت ۱۵ اوت ۱۷۶۹ در فرانسه به دنیا آمد و ۵ می ۱۸۲۱ از دنیا رفت. بسیاری از فرانسوی ها هنوز بر این باورند که زندانبان‌های بریتانیایی ناپلئون، وی را مسموم کردند.

ناپلئون در جریان جنگ های انقلابی فرانسه، هدایت مبارزات موفقیت آمیزی را برعهده داشت. وی یکی از بزرگترین فرماندهان تاریخ شناخته شده و نبردهایش در مدارس نظامی سراسر جهان تدریس می شود.

وی در جزیره کرس دریای مدیترانه در خانواده ای نسبتا متوسط بدنیا آمد و با آغاز انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ به عنوان یک افسر توپخانه ای در ارتش فرانسه خدمت کرد. ناپلئون به سرعت به درجات بالای نظامی رسید و در سن ۲۴ سالگی، عنوان ژنرال را از آن خود کرد.

وی در دهه اول سده ۱۹ میلادی ارتش فرانسه را علیه بیشتر قدرت های اروپایی رهبری کرد و پس از چند پیروزی، موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت های غالب در قاره اروپا تثبیت کرد.

هتل درواُ با ۱۵ سالن حراج یکی از مهمترین مراکز برگزاری حراجی در پاریس محسوب می‌شود که نقش قابل توجهی را در بازار هنر فرانسه و اروپا ایفا می‌کند. این هتل ۲۹ نوامبر (۸ آذر) نیز میزبان حراجی می‌شود که چکمه‌های ناپلئون یکی از مشهورترین اقلام آن است./ایرنا

 

بیشتر بخوانید/طلاهای ناپلئون کجا پنهان شده است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.