یک تحلیل و بررسی نشان داد، کاندیداها و گروه‌های سیاسی وابسته به حزب جمهوریخواه آمریکا، بیش از هشت میلیون دلار را در املاک و تفریحگاه‌های مختلف متعلق به دونالد ترامپ از زمان انتخاب او به ریاست جمهوری کشورش در سال 2016 هزینه کرده‌اند.

پایگاه پلتیکو در گزارشی نوشت، تحلیل و بررسی‌های یک گروه چپگرای حامی حقوق مصرف‌کنندگان به نام گروه "پابلیک سیتیزن" نشان می‌دهند که شرکت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موسوم به "سازمان ترامپ" تبدیل به قطب جذب گروه‌های جمهوریخواه میزبان مراسمهای سیاسی و مراسمهای جذب حمایتهای مالی شده و سازوکاری غیررسمی را به راه انداخته که مستقیما باعث جذب منافع مالی به این رئیس جمهور آمریکا می‌شود.

حجم درآمدی که پلتیکو گزارش داده حاکی از افزایش چشمگیر درآمدهای سازمان ترامپ از جانب منابع سیاسی است در حالی که شرکت ترامپ در مدت دو سال منتهی به اعلام کمپین ریاست جمهوری‌اش تنها 70 هزار دلار از چنین گروه‌هایی درآمد کسب کرده بود.

اما بررسی ها نشان می‌دهند این درآمد از بعد از اعلام کمپین ریاست جمهوری ترامپ در ژوئن 2015 تا کنون به 15 میلیون دلار رسیده که تنها هشت میلیون دلارش مربوط به هزینه‌های صرف شده در املاک و تفریحگاه‌های متعلق به ترامپ از زمان پیروزی او در انتخابات 2016 هستند. بالاترین میزان این درآمدها مربوط به سال 2016 است؛‌ از مبلغ 15 میلیون دلار  مذکور، حدود 12 میلیون دلار تنها در همین سال، مجموع هزینه‌های سیاسی صورت گرفته در تجارت متعلق به ترامپ بوده است.

دموکراتها و منتقدان دولت دونالد ترامپ مدتها از این مساله شکایت کرده‌اند که امور مالی رئیس جمهور آمریکا به ویژه به خاصر تصمیم او در خصوص عدم فروختن شرکتش پیش از در اختیار گرفتن ریاست جمهوری ناقض یکی از بند های قانون اساسی آمریکا در ممنوع ساختن دریافت هدایا و منافع برای اعضای دولت فدرال این کشور محسوب می‌شود.

یک سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این گزارش پلتیکو در بیانیه ای عنوان کرد، ترامپ هیچ نقشی در امور روزمره مربوط به شرکتش ندارد.

در این بیانیه آمده است: همانطور که دونالد ترامپ در ژانویه 2017 اعلام کرد، او هیچ نقشی در امور روزمره سازمان ترامپ نداشته و هیچ کاری هم که به او نفع شخصی برساند انجام نمی‌دهد. دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا همچنان به دامن زدن به شایعات نادرست ادامه می‌دهند و این که ترامپ چند دهه یک تاجر موفق بوده را منکر می شوند اما ترامپ به عملی کردن وعده‌هایی که به مردم آمریکا داده ادامه می‌دهد./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/ویدئوی جنجالی مسخره کردن ملک سلمان توسط ترامپ

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.