ذوالنوری نماینده قم: وظیفه من به زیر کشیدن آقای رئیس جمهوری است

وظیفه نماینده 143 هزار رأیی مقابل رئیس جمهوری 24 میلیون رأیی

سیاسی /
شناسه خبر: 515060

سخنان روز گذشته حسن روحانی علیه فساد در جمع مردم یزد، آب به لانه خیلی‌‌ها ریخت و خیلی واضح بود کسانی که در پرونده‌‌های یاد شده از سوی رئیس جمهوری قصور یا انتفاعی داشتند، برآشوبند.

 اما کمتر کسی انتظار داشت نماینده‌‌ای که حال عنوان حقوقی ریاست بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را یدک می‌کشد، ردای روحانیت به دوش دارد و نماینده مردم قم است،  از نخستین افرادی باشد که برای رئیس جمهوری شمشیر را از رو ببندد و وظیفه خود را «به زیر کشیدن رئیس جمهور» عنوان کند. صبح امروز ابتدا خبر رسید شبه شب‌‌نامه‌ای بدون امضا علیه حسن روحانی در پارلمان توزیع شده است. شب نامه‌ای که سخنان اخیر رئیس جمهوری را «موهن» ،«تفرقه آمیز» و در «تقابل با رهبر معظم انقلاب» خوانده بود. با آغاز به کار مجلس، نمایندگان دنبال نویسنده بیانیه بودند؛ چنان که علیرضا رحیمی نماینده تهران تأکید کرد: «توزیع بیانیه بی‌هویت علیه رئیس‌ جمهور در صحن مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف از مصوبه هیأت رئیسه مجلس (مشخص بودن تهیه کننده هر بیانیه) را درپی داشت.»
دقایقی بعد از انتشار این بیانیه یک نفره و البته بدون امضا بود که علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس از نویسنده بیانیه رونمایی و اعلام کرد: «مجتبی ذوالنوری نماینده قم، اظهار نظری را درباره‌ سخنان روز گذشته آقای روحانی در یزد تنظیم کرد که برای توزیع باید به تأیید هیأت رئیسه می‌رسید و من به عنوان مسئول اداری این کار اجازه توزیع آن را دادم.» وی در عین حال افزود: «گفته شده که آنچه بین نمایندگان توزیع شد، بیانیه نبوده و اظهار نظر شخصی یک نماینده بوده که در مجلس پخش شده است.»
ساعتی بعد از افشا شدن هویت نویسنده بیانیه مشکوک بود که مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با «اعتماد آنلاین» گفت: «اگر من زورم برسد، یقه رئیس‌ جمهوری را می‌گیرم. دنبال این هستیم. از آقای روحانی شکایت خواهیم کرد و از قوه قضائیه خواهیم خواست که بر اساس ماده 606 ایشان را مجازات کند.» این نماینده مجلس درخصوص چرایی درخواست اعمال ماده 606 قانون مجازات اسلامی در مورد رئیس‌ جمهوری، ادعا کرد: «آقای روحانی دیروز می‌خواست مردم یزد را به جان هم  بیندازد، چون من در حادثه 14 اسفند و ماجرای بنی‌صدر حضور داشتم، جو دیروز سخنرانی روحانی و حرف‌هایش برایم تداعی‌گر بنی‌صدر و 14 اسفند بود.»
وی با بیان اینکه «وجدان من هنوز راحت نیست چون احساس می‌کنم وظیفه‌ام را انجام نداده‌ام»، ادامه داد: «وظیفه من به زیر کشیدن آقای رئیس‌ جمهوری است که آنقدر پدر مردم را از نظر اقتصاد درنیاورد.»
مجتبی ذوالنوری، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی است که با 143 هزار و654 رأی وارد پارلمان شد. 

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.