ذوالنور پشت پرده توزیع بیانیه علیه رئیس‌جمهور

سیاسی /
شناسه خبر: 514862

بیانیه علیه رئیس جمهور که در صحن علنی مجلس توزیع شده است متعلق به مجتبی ذوالنوری نماینده قم است/ آنچه بین نمایندگان توزیع شد، بیانیه نبود بلکه اظهارنظر شخصی یک نماینده بود

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که بیانیه توزیع شده در صحن علنی مجلس علیه رئیس جمهور متعلق به مجتبی ذوالنوری نماینده قم است.

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ آقای ذوالنوری نماینده قم بیانیه‌ای را درباره‌ی سخنان روز گذشته آقای روحانی در یزد تنظیم کرده بود که برای توزیع باید به تایید هیات رئیسه می‌رسید و من به عنوان مسئول اداری این کار اجازه توزیع این بیانیه را دادم.

وی تاکید کرد که صدور مجوز توزیع بیانیه‌ها و نامه‌ها در صحن علنی مجلس از سوی هیات رئیسه به معنی تایید آنها نیست.

در بیانیه مجتبی ذوالنوری که البته به صورت بی‌نام در جلسه علنی امروز مجلس و بین نمایندگان توزیع شده بود سخنان رئیس جمهور در یزد در تقابل با رهبری عنوان شده و همچنین موهن و تفرقه انگیز عنوان شده است.

ذوالنوری اظهارنظر شخصی‌اش را در مجلس پخش کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجتبی ذوالنوری اظهار نظر شخصی‌اش در مورد سخنان رئیس جمهوری را در مجلس پخش کرد و این بیانیه نبوده است.

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت:‌ مجتبی ذوالنوری نماینده قم اظهارنظری را درباره‌ سخنان روز گذشته آقای روحانی در یزد تنظیم کرد که برای توزیع باید به تایید هیات رئیسه می‌رسید و من به عنوان مسئول اداری این کار اجازه توزیع آن را دادم.

وی افزود: گفته شده که آنچه بین نمایندگان توزیع شد، بیانیه نبوده و اظهارنظر شخصی یک نماینده بوده که در مجلس پخش شده است.

علیرضا رحیمی امروز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «توزیع بیانیه بی‌هویت علیه رئیس‌جمهور در صحن مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف از مصوبه هیات رئیسه مجلس(مشخص بودن تهیه کننده هر بیانیه) را درپی داشت.»
وی افزود: «مخالفین دولت مطالبه شفافیت توسط رئیس جمهور را تقابل با رهبری عنوان کرده اند!!.»
عضو هیات رئیسه مجلس گفته است که این موضوع را در اولین جلسه هیات رئیسه، مطرح خواهد کرد.

---
 

علیرضا رحیمی: توزیع بیانیه بی هویت علیه رییس جمهور در صحن مجلس

 
نماینده تهران در مجلس از توزیع بیانیه بی هویت علیه رییس جمهور در مجلس خبر داد.
---
 
به گزارش جماران، علیرضا رحیمی در حساب توییتری خود نوشت:

توزیع بیانیه بی هویت علیه رئیس جمهور درصحن  مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف ازمصوبه هیات رئیسه مجلس(مشخص بودن تهیه کننده هر بیانیه)را درپی داشت. مخالفین دولت مطالبه  شفافیت توسط رئیس جمهور را تقابل با رهبری عنوان کرده اند!!. موضوع را در اولین جلسه هیات رئیسه، مطرح خواهیم کرد.

 

واکنش فاطمه ذوالقدر به توزیع شب نامه علیه روحانی / این بیانیه درجهت ایجاد تفرقه است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به نظر من نباید در این شرایط دنبال اختلاف بگردیم و مثلا بگوییم اینجا تناقض دارد. باید مواضع را به همدیگر نزدیک کنیم و دنبال وحدت باشیم.

یکی از اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به توزیع شب نامه در میان نمایندگان مجلس واکنش نشان داد و تأکید کرد: متأسفانه بیانیه ای که داده شده در جهت ایجاد تفرقه است.

فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار جماران، در واکنش به توزیع شب نامه در میان نمایندگان مجلس علیه رئیس جمهور، اظهار داشت: متأسفانه بیانیه ای که داده شده در جهت ایجاد تفرقه است؛ در حالی که ما در این شرایط باید دنبال اتحاد و وحدت باشیم و سه قوه با همدیگر همکاری داشته باشند.


عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر من نباید در این شرایط دنبال اختلاف بگردیم و مثلا بگوییم اینجا تناقض دارد. باید مواضع را به همدیگر نزدیک کنیم و دنبال وحدت باشیم؛ تا بتوانیم برای تحقق اهداف خودمان که کمک به وضعیت اقتصادی و برطرف کردن فساد است، به همدیگر کمک کنیم.


متن شب نامه ای که ذوالنور علیه رییس جمهور پخش کرد

---

«در این شب نامه رییس جمهور متهم به «تحریک مردم برای درگیر شدن با مخالفین خود» طی سخنرانی در یزد شده است.

به گزارش جماران، صبح امروز شب نامه ای بدون امضاء در مجلس علیه رئیس جمهور روحانی توزیع شد که بنا بر شنیده ها، ظاهرا یکی از اعضای هیأت رئیسه بر خلاف آیین نامه مجلس مبنی بر مشخص بودن صادر کننده هر بیانیه و امضاءکنندگان، دستور تکثیر آن را داده است.

 

در این شب نامه که برخی نمایندگان آن را به رئیس یک کمیسیون منتسب می کنند، رییس جمهور متهم به «تحریک مردم برای درگیر شدن با مخالفین خود» طی سخنرانی در یزد شده است.

در این بیانیه با کنار هم قرار دادن بخش هایی از سخنان رهبر انقلاب و رئیس جمهوری، روحانی متهم به «تقابل صریح و توهین آمیز با رهبر انقلاب» شده است.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و اتحاد برای مبارزه با فساد و کمک به شرایط فعلی اقتصادی کشور، گفت: انتشار بیانیه و شب نامه مشکلی از کشور حل نمی کند و تنها دستاورد آن می تواند تفرقه باشد. اگر فسادی هست، همه با هم کار کنیم که به نحو احسن با آنها برخورد شود و بتوانیم این موضوع را برطرف شود.

ذوالقدر درخصوص تهیه کنندگان شب نامه علیه رییس جمهور نیز گفت: مشخص نیست چه کسی آن را تهیه کرده چراکه اسم و امضا ندارد. این بیانیه با دستور هیات ریسه تکثیر و توزیع شده است.

کواکبیان: برگه‌ای در نشست امروز مجلس علیه رئیس جمهور توزیع شد

لاریجانی: هیئت رئیسه پیگیری می‌کند

نماینده تهران در مجلس گفت: همه باید مولفه‌ وحدت را مورد توجه قرار دهند از جمله سران سه قوه که می‌توانند در سخنرانی‌ها به طور علنی علیه همدیگر صحبت نکنند.


به گزارش تسنیم، مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 20 آبان) قوه مقننه ضمن تسلیت به مردم آذربایجان در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: مسئولان باید برای کاهش مشکلات مردم زلزله‌زده و آسیب‌دیده این استان تلاش جدی انجام دهند.

وی در تذکری به هیئت رئیسه مجلس ضمن تأکید بر لزوم توجه به ارزش‌های هفته وحدت تصریح کرد: همه باید مؤلفه‌ وحدت را مورد توجه قرار دهند از جمله سران سه قوه که می‌توانند در سخنرانی‌ها به طور علنی علیه همدیگر صحبت نکنند.

نماینده مردم تهران، در مجلس ادامه داد: امروز در مجلس ورقه‌ای توزیع شده که رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور را در نقطه مقابل هم قرار می‌دهد؛ بر این اساس هیئت رئیسه نباید اجازه دهد سخنان تقطیع شده رئیس‌جمهور در مقابل رهبر انقلاب قرار بدهند و عنوان کنند این دو ضد همدیگر عمل می‌کنند.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران بر پیگیری و بررسی این موضوع در هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.