مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: از ۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به واحدهای احداثی، تعمیری و کمک اجاره مسکن خسارت دیده از سیلاب فروردین امسال در این استان، تاکنون ۷۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

حسن ظفری روز دوشنبه با بیان اینکه ۱۳۰ میلیارد تومان آن نیز به تدریج با پیشرفت طرح‌ها در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد اظهار داشت: در سیلاب ۱۱ و ۱۲ فروردین امسال، خسارت ۹ هزار واحد احداثی، ۶ هزار واحد تعمیری و چهار هزار واحد معیشت در سطح استان ارزیابی شد.

وی افزود: در مجموع ۱۸ هزار و ۸۷۶ واحد در قالب احداثی، تعمیری و معیشت در خسارت سیلاب امسال مورد ارزیابی قرار گرفت که در مرحله نخست ۳۵۵ میلیارد تومان، مرحله دوم ۳۶۵ میلیارد تومان و در مجموع ۷۱۵ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض مصوب و به استان همدان ابلاغ شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان بیان کرد: از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان آن کمک بلاعوض و ۵۱۵ میلیارد تومان آن در قالب تسهیلات بانکی است.

ظفری گفت: تاکنون بیش از پنج هزار و ۸۰۰ فقره واحد احداثی در استان عقد قرارداد شده و سه هزار و ۸۰۰ فقره واحدهای تعمیری نیز به طور کامل به اتمام رسیده است.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از سه هزار فقره وام معیشت عقد قرارداد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان یادآور شد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد کار شامل تشکیل پرونده، ارزیابی واحدهای خسارت‌دیده، تامین و ابلاغ منابع، عقد قرارداد بانکی و فرآیند ساخت و ساز به اتمام رسیده است و پیشرفت خوبی را در ماه‌های اخیر شاهد هستیم.

ظفری ادامه داد: مشارکت همه‌جانبه مردم کار با سرعت خوبی در حال انجام است و امسال تحول عمرانی و اجرایی خوبی در بخش مسکن به‌ویژه مسکن روستایی استان رقم زده شد.

وی بیان کرد: حدود ۹ هزار واحد احداثی روستایی داریم که با توجه به بارندگی‌های فروردین تامین منابع شد و افزون بر این ۱۲ هزار واحد بهسازی مسکن روستایی داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان ادامه داد: در مجموع امسال ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی احداث می شود که مردم نقش اساسی و کلیدی را در این طرح فراگیر ایفا می‌کنند.

ظفری گفت: یک‌هزار و ۷۶۴ واحد احداثی، یک‌هزار و ۲۶۵ واحد تعمیری و در مجموع حدود سه هزار واحد احداثی و تعمیری خسارت‌دیده از سیلاب مربوط به ملایر است و ۱۸۷ میلیارد تومان تسهیلات به این شهرستان ابلاغ شد.

در بارندگی‌ها و سیلاب فروردین امسال به بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی در استان همدان خسارت وارد شد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

از خسارت بارندگی و تگرگ به بخش‌های مختلف هرمزگان تا قطعی راه ارتباطی ۱۱ روستا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.