مورالس وعده برگزاری انتخاباتی جدید در بولیوی داد

بین الملل /
شناسه خبر: 514709

رئیس جمهور بولیوی در پی انتشار یک گزارش هیات ناظر انتخاباتی سازمان کشورهای امریکایی که در آن بر ضرورت لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور به خاطر وقوع بی‌نظمی‌ها تاکید شد، اعلام کرد خواستار برگزاری انتخاباتی جدید خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سازمان کشورهای آمریکایی در گزارشی که منتشر کرده خواستار لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر بولیوی به دلیل وقوع بی‌نظمی‌ها شد. در پی انتشار این گزارش اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی امروز (یکشنبه)‌ از قصدش برای فراخوان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید در کشورش خبر داد.

این رئیس جمهور پرسابقه بولیوی همچنین وعده داد که اعضای کمیسیون انتخابات این کشور را که در پی برگزاری انتخابات پرمناقشه اخیر مورد انتقاد قرار گرفتند تغییر می‌دهد و با اعضایی جدید جایگزین می‌کند.

اِوو مورالس که در سال ۲۰۰۶ قدرت را در بولیوی به دست گرفت حدود ۱۴ سال است که رئیس جمهور این کشور بوده است.

مورالس در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر در پایان با برتری ۱۰ درصدی بر نفر دوم توانست شرایط پیروزی در دور اول انتخابات را به دست بیاورد اما این نتیجه بعد از یک وقفه حدودا ۲۴ ساعته در شمارش آرا اعلام شد؛ اتفاقی که به اختلافات و تنش‌ها دامن زد چرا که تا قبل از آن نتایج حاکی از کشیده شدن انتخابات به دور دوم بودند.

مناقشه مربوط به این انتخابات در ادامه باعث به راه افتادن اعتراضات در بولیوی شد و در جریان این اعتراضات معترضان با پلیس درگیر شدند و شهرهای مختلف شاهد اعتصاب و بند آوردن خیابان‌ها بودند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.