پربارش و کم بارش‌ترین نقاط کشور

اقتصادی /
شناسه خبر: 514646

میزان بارش‌های کشور در چهل و هشتمین روز از سال آبی جدید درحالی به ۲۳.۹ میلی متر رسید که استان گیلان با بارش ۱۷۹.۲ میلی‌متری به عنوان پربارش‌ترین و استان یزد با بارش ۱.۹ میلی‌متر کم‌بارش‌ترین نقاط کشور شناخته شدند.

میزان بارش‌های کشور براساس تازه‌ترین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران در ۴۸ روز ابتدایی سال آبی جدید  (مهرماه ۹۸ تا انتهای شهریور۹۹) نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد منفی ۳۱ میلی‌متری با وجود بارش‌های به نسبت خوب برخودار شده‌ است.

میزان بارش در استان گیلان به عنوان پربارش‌ترین استان نسبت به مدت مشابه پارسال با بارش ۳۰۹.۹ میلی متری بارشد منفی ۴۲.۲ میلی متری روبرو شده‌است .

 

کدام نقاط کشور پر بارش هستند؟

استان مازندران در۴۸ روز ابتدایی سال آبی جاری ۱۴۸ میلی متر بارندگی را تجربه کرده که این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه پارسال با بارش ۱۸۵.۸ میلی متری رشد منفی ۲۰.۳ میلی متری را نشان می‌دهد.

استان گلستان نیز تا هیجدهمین روز آبان ماه ۷۷.۲ میلی متر بارندگی به خود دیده‌است و این درحالی است که میزان بارش‌های این استان پارسال ۷۵.۲ میلی متر بودکه امسال بارشد ۲ میلی متری روزهای پربارش تری را انتظار می کشد.

استان یزد که تا ۱۸ آبان ماه فقط ۱.۹ میلی متر بارندگی داشته‌است پارسال در همین مدت ۶.۴ میلی متر بارندگی را تجربه کرده که نشان از رشد منفی بارش‌ها در این استان است./ایرنا

بیشتر بخوانید

کم بارش ترین نقطه ایران کجاست؟

میانگین بارش باران در کرمانشاه به ۴۳ میلی‌متر رسید

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.