گروه اجتماعی/ دو ماهی از سال تحصیلی جدید مدارس می‌گذرد در این مدت فیلم‌ها و خبرهای مختلفی در شبکه‌های اجتماعی از تنبیه دانش‌آموزان در مدارس کشور منتشر شده است. در یک مورد دانش‌آموز پرده گوشش پاره شده و در مورد دیگر هم معلم با شارژر به‌صورت دانش‌آموز صدمه وارد کرده بود. دیروز هم فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد که نشان می‌داد معلم چند سیلی محکم بر صورت دانش‌آموز می‌زند و در مدرسه دیگر معلم به دانش‌آموز شلاق زده است.

این فیلم با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد؛ برخی از کاربران خواستند تا مسئولان آموزش و پرورش به وضعیت دانش‌آموزان که مورد خشونت معلمانشان قرار می‌گیرند رسیدگی کنند. وزیر آموزش و پرورش درباره ماجرای تنبیه بدنی اخیر و شلاق به بدن یک دانش‌آموز گفت: ماجرای تنبیه بدنی و شلاق به بدن یک دانش‌آموز را در شبکه‌های اجتماعی دیدم. به مدیرکل استان تأکید کردم که موضوع را بررسی کند. در اینگونه موارد معلم خاطی به هیأت تخلفات معرفی می‌شود و ممکن است برای مدتی یا همیشه اجازه تدریس پیدا نکند. مجازات‌های مختلفی پیش‌بینی شده است.
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای که در مدرسه شهدای پاسداران منطقه ۴ آموزش و پرورش برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره افزایش تنبیه بدنی دانش‌آموزان در روزهای اخیر اظهار کرد: درخواست می‌کنم نگویید تنبیه بدنی زیاد شده است. ما حدود ۱۱۰ هزار مدرسه و ۹۵۰ هزار کلاس درس در کشور داریم. ممکن است موارد اندکی در برخی مدارس همکاران ما نتوانند هیجانات خود را کنترل کنند، ما بسرعت عکس‌العمل نشان می‌دهیم و امید است به صفر برسد.
وزیر آموزش و پرورش درباره ماجرای تنبیه بدنی اخیر و شلاق به بدن یک دانش‌آموز نیز گفت: من هم در شبکه‌ها دیدم و به مدیرکل استان تأکید کردم که موضوع را بررسی کند. در اینگونه موارد معلم خاطی به هیأت تخلفات معرفی می‌شود و ممکن است برای مدتی یا همیشه اجازه تدریس پیدا نکند. مجازات های مختلفی پیش‌بینی شده است؛ درخواست می‌کنم قدردان زحمات معلمان باشیم که درس عشق و فداکاری می‌آموزند و منزلت آنها به علت برخی خطاهای همکاران تحت‌الشعاع قرار نگیرد.
وی درباره تمهید آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم اظهار کرد: از روزی که مسئولیت گرفتم با کمبود معلم مواجه بودیم و با تأخیر بازنشستگی برخی همکاران و بکارگیری از آنها، بکارگیری نیروهای حق التدریس و مربیان پیش دبستانی، کمبود معلم را جبران کردیم.
وزیر آموزش‌ و‌ پرورش با بیان اینکه در نظر داریم تا برای سال تحصیلی آینده نیاز معلم را به نحوی مناسب رفع کنیم اظهار کرد: گزارشی از این وضعیت به هیأت دولت دادم و گروهی متشکل از سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و آموزش و پرورش مأموریت پیدا کردند تا ارزیابی دقیقی از نیروی مورد نیاز داشته باشیم و کیفیت و توزیع آن را بررسی کنند و با توجه به روند فزاینده معلم، برای تأمین معلم برنامه‌ریزی شود. برنامه ویژه‌ای برای افزایش معلم تربیت بدنی نداریم و سعی داریم با وضعیت موجود و آموزش معلمان شرایط بهتری را فراهم کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.