نواز شریف برای درمان از کشور خارج می شود

بین الملل /
شناسه خبر: 514259

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد، این کشور به نواز شریف اجازه خواهد داد پاکستان را برای انجام معالجات پزشکی در انگلیس ترک کند.

او با این حال به این نخست وزیر سابق در خصوص تبعید مجدد برای فرار از اجرای حکمش هشدار داد.

به گزارش ایسنا، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در مصاحبه‌ای به خبرگزاری رویترز گفت: پزشکان توصیه کرده‌اند که نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان احتمالا نیازمند رفتن به خارج از کشور و انجام آزمایش‌های بیشتر است.

وی افزود: اگر این چیزی است که درمان پزشکی او اقتضا می‌کند، نظر دولت در این باره مثبت است. نخست وزیر گفته است که هر کاری امکان‌پذیر است باید انجام شود تا از زندگی او محافظت شود.

نواز شریف ۶۹ ساله ماه گذشته میلادی به قید وثیقه و به خاطر مسائل پزشکی از حبس آزاد شد. او به جرم فساد به هفت سال زندان محکوم شده است.

او پس از برکناری از سوی ارتش پاکستان در سال ۲۰۰۰ به مدت هفت سال در عربستان در تبعید به سر می‌برد. قریشی از شریف خواسته پس از معالجه به پاکستان بازگردد و حبس خود را کامل کند.

وزیر امور خارجه پاکستان درباره احتمال عدم بازگشت شریف به این کشور پس از ترک آن گفت: اگر جرمی مرتکب نشده‌، چرا باید فرار کند؟

قریشی افزود: امیدوارم بهبود یابد و وقتی که معالجه شد، چرا باید در لندن بماند؟ هیچ منطق و دلیلی پشت این مساله نخواهد بود.

دو تن از مقامات ارشد حزب شریف که خواسته‌اند نامی‌ از آن‌ها برده نشود، گفته‌اند، او احتمالا برای درمان به خارج از کشور سفر خواهد کرد اما به دنبال تبعید مجدد نخواهد بود./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/بررسی آزادی نواز شریف

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.