رئیس پارلمان لبنان، بازگشت حریری را ضروری دانست

بین الملل /
شناسه خبر: 514236

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد، با توجه به وضعیت فعلی و اهمیت آن بازگشت نخست وزیر مکلف ضروری است. یک مسئول سازمان ملل نیز تسریع در تعیین نخست وزیر جدید و در ادامه تشکیل کابینه جدید را خواستار شد.

به نقل از النشره، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: این وضعیت تاکیدی بر لزوم بازگشت سعد حریری، نخست وزیر مکلف است. شرایط کشور چه در سطح اقتصادی و مالی و چه از منظر نگرانی‌های مردم رو به وخامت است اما با تشکیل دولت در اسرع وقت، رسیدگی به مشکلات، خاموش کردن آتش بحران و پس از آن اجرای فوری اصلاحات مالی و اقتصادی می‌توان به این وضعیت خاتمه داد، کشور زمان و امکانات زیاد برای اصلاح این مسیر را از دست داده است.

فلیپ لازارینی، هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل در لبنان پس از دیدار با مار بشاره پترس، اسقف لبنان بر لزوم تسریع در تعیین نخست وزیر جدید لبنان جهت تشکیل فوری کابینه به ویژه در شرایط فعلی کشور که به یک عملیات نجات نیاز دارد، تاکید کرد.

لازارینی با اشاره به اینکه لبنان در گذرگاه حساسی است و دیگر زمانی برای از دست دادن ندارد، بر نیاز شدید این کشور به بازگشت اطمینان میان مردم و نمایندگانشان در نهادهای قانون اساسی تاکید کرد.

هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل با تاکید بر اهمیت حفظ ساختار مسالمت‌آمیز و متمدنانه تظاهرات و اعتراضات مردمی در لبنان، از نقش مثبت جوانان لبنان در این حرکت مردمی که آن را به یک نمونه و الگو تبدیل کرده، تقدیر کرد.

این مسئول سازمان ملل گفت: لبنان در تظاهرات مسالمت آمیز نمونه‌ای است که از آن پیروی می‌شود و از این حرکت مردمی توسط نهاد نظامی لبنان حمایت می‌شود.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که به خواسته‌ لبنانی‌ها توجه شده و در اسرع وقت محقق شوند.

از ۱۷ اکتبر گذشته در لبنان تظاهرات‌ها و اعتراضات مردمی سراسری در اعتراض به سطح معیشتی، شرایط مالی و اقتصادی، کاهش خدمات به ویژه در بخش برق، آب، زباله، خدمات بهداشتی و درمانی آغاز شدند./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/دیدار حریری با وزیر خارجه لبنان/ تظاهرات در لبنان ادامه دارد

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.