کردها از اروپا خواستند به شمال سوریه نیرو اعزام کنند

بین الملل /
شناسه خبر: 514187

رئیس هیئت اجرایی شورای سوریه دموکراتیک در سخنانی خواستار برخورد قاطع اتحادیه اروپا با ترکیه شد.

به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، الهام احمد، رئیس هیات اجرایی شورای سوریه دموکراتیک اظهار کرد: اتحادیه اروپا باید قاطعانه با ترکیه برخورد کند؛ چراکه در غیر این صورت با موج بازگشت تروریست‌های داعش از سوریه مواجه خواهد شد.

وی هشدار داد: به دلیل اقدام خودسرانه آمریکا در خارج کردن نیروهایش از سوریه این تهدید بسیار جدی شده است. این مسأله امکان فرار کردن اعضای داعش را فراهم می‌کند و به دنبال آن داعشی‌ها برای ادامه دادن به اقدامات تروریستی خود به سوی کشورهایشان روانه می‌شوند.

الهام احمد در ادامه تصریح کرد: بازگشت عناصر داعش به کشورهایشان تهدید بزرگی برای انگلیس و به طور کلی اروپا به شمار می‌رود.

این مقام کرد در ادامه خواستار اعزام ۲۰۰۰ نیرو توسط اتحادیه اروپا به شمال سوریه جهت تامین امنیت مرزهای سوریه و ترکیه و جلوگیری از عبور عناصر داعش از آن و همچنین توقف تمامی معاملات تسلیحاتی با ترکیه شد.

وی عنوان کرد: ملت ما با تسلیحات ساخت اروپا کشته می‌شوند. ترکیه‌ای که نامزد پیوستن به اتحادیه اروپا است همان ترکیه‌ای نیست که شما گمان می‌کنید می‌شناسید، این کشور اکنون یک کشور افراط‌گر است و شما در اروپا باید از آن مطلع باشید.

الهام احمد تأکید کرد: اتحادیه اروپا باید گفت‌وگوها پیرامون پیوستن ترکیه به این اتحادیه را متوقف کرده و هرگونه توافقنامه تجاری با آن را لغو کند، ترکیه باید احساس ترس کند اما درحال حاضر اینگونه نیست./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/داعش به مواضع نیروهای دمکراتیک سوریه حمله کرد

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.