اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

ساخت واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده قبل از زمستان

ساخت واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده قبل از زمستان

واحدهای مسکونی تخریب‌شده مناطق زلزله زده اذربایجان شرقی تا قبل از زمستان ساخته می‌شوند.

واحدهای مسکونی تخریب‌شده قبل از زمستان ساخته می‌شوند

سردار عابدی نفرمانده سپاه عاشورا خرم روز جمعه در حاشیه بازدید از روستای زلزله زده «ورنکش» شهرستان میانه، در جمع خبرنگاران افزود: سپاه عاشورا همه امکانات خود را برای کمک به زلزله زدگان بسیج کرده است.

وی با اشاره به درصد بالای تخریب واحدهای مسکونی در روستای ورنکش و مشغول بودن تیم‌های ارزیاب به بررسی وضعیت اظهار کرد: بعد از ارزیابی کامل، در قالب گروه‌های جهادی، نیازهای اولیه منطقه به ویژه آواربرداری به سرعت انجام شده و سپس گروه‌های جهادی مستقر می‌شوند تا هرآنچه را تخریب شده، در مدت یک ماه آینده بسازند و مردم در خانه هایشان مستقر شوند.

سردار خرم با تاکید بر لزوم استقرار و آغاز به فعالیت گروه های جهادی در منطقه، گفت: تا اتمام بازسازی خانه‌های تخریب شده، از روستای ورنکش نخواهیم رفت.

وی با اشاره به دشواری دسترسی به روستای «ورنکش»  اضافه کرد: با این وجود تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا امکانات را سریعا منتقل کرده و تا شدت نگرفتن سرما عملیات ساخت و ساز را در این منطقه تمام کنیم.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان،‌زنجان و اردبیل احساس شده است. 

به گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۴۷.۶۴ عرض شمالی و ۳۷.۷۶ طول شرقی ثبت شده است.

/ ایرنا

بیشتر بخوانید/جزئیات زلزله 5.9 ریشتری در آذربایجان شرقی/ 5 کشته و 312 مصدوم/ خسارت به 400 واحد مسکونی

 

کپی