خرید میلیونی قبر در باغ رضوان ارومیه وجود ندارد

استانها /
شناسه خبر: 514006

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه با تاکید بر اینکه خرید میلیونی قبر در باغ رضوان ارومیه وجود ندارد، گفت: قیمت قبر در این آرامستان بین ۷۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان است و بالاتر از این قیمت نداریم.

حجت الاسلام امیرعباس عابدینی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر آن، خانواده های بی بضاعت و افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهادهای حمایتی به صورت رایگان در این آرامستان دفن می شوند.

وی اضافه کرد: قطعه عمومی آرامستان باغ رضوان ارومیه قطعه ۶۴ است که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اعضای خانواده های بی بضاعت و مجهول الهویت بدون دریافت یک ریال در آن به خاک سپرده می شوند.

وی بیان کرد: در قطعه ۵۶ و ۵۵ این آرامستان، قیمت قبر به ترتیب سه میلیون و ۸۰۰ هزار و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که بیشترین درآمد این آرامستان را به خود اختصاص می دهد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه ادامه داد: درآمد ماهانه این سازمان ۶۰۰ میلیون تومان است که در صورت پر شدن ۲ قطعه ۵۵ و ۵۶ به یک سوم خواهد رسید.

حجت الاسلام عابدینی اظهار کرد: هیچ گونه خرید میلیونی قبر در ارومیه نداریم و این امر ساماندهی شده است.

حجت الاسلام عابدینی گفت: خرید قبر بر اساس کدملی در باغ رضوان ارومیه صورت می‌گیرد و هر فر حق خرید یک قبر را دارد و قبر خریداری شده توسط افراد تنها به افراد درجه یک فرد قابل واگذاری است.

وی افزود: قسمت قبر امانتی در باغ رضوان ارومیه نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و برای هر کد ملی تنها یک قبر اختصاص می یابد.

وی از دفن ۲ هزار و ۱۳ نفر طی سال جاری در باغ رضوان ارومیه خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد، یک هزار و ۱۱۰ نفر مرد، ۷۸۶ نفر زن و ۱۱۷ نفر کودک بوده اند.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه بیان کرد: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و بیماری های داخلی بیشترین عامل مرگ و میر در این شهر به شمار می رود.

حجت الاسلام عابدینی افزود: در سال گذشته نیز سه هزار و ۵۱۱ نفر در ارومیه دفن شده بودند که عمده علت فوت، بیماری های قلبی و سرطان بود.

وی بیان کرد: برای دفن فوت شدگان مشکلی نداریم و  با ۱۰ هکتار از اراضی منابع ملی که به باغ رضوان اضافه شده، مشکلات تا سال ها رفع شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه ادامه داد: با اشاره به اینکه آرامگاه حجت الاسلام حسنی به عنوان یکی از ماندگارترین طرح های کشور در باغ رضوان ارومیه در حال احداث است، گفت: این آرامگاه در ۶۰ مترمربع روز ۲ بهمن همزمان با سالروز به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه افتتاح خواهد شد.

شهر ارومیه حدود ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و باغ رضوان مهمترین آرامستان این شهر به شمار می رود.

برخی آرامستان هایکوچک نیز در حوالی شهر ارومیه قرار دارد که تعداد دفن شدگان در آنها بسیار کم است./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.