مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد:

فعالیت 24 اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام

استانها /
شناسه خبر: 513958

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از آغاز به کار 14 اقامتگاه بوم‌گردی در استان در نیمه‌ی اول امسال خبر داد.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال تعداد 14 واحد اقامتگاه بوم‌گردی در استان با حجم سرمایه‌گذاری 30 میلیارد ریال و اشتغالزایی 42 نفر برای اقامت گردشگران به بهره‌برداری رسید و اکنون ۲۴ اقامتگاه بوم‌گردی برای پذیرایی از گردشگران و مهمانان در استان فعال است.

وی با بیان اینکه  که توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای توسعه گردشگری در ایلام  در حال انجام شد، گفت: در حال حاضر گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی نقش کلیدی و مؤثری در توسعه پایدار طبیعت‌گردی دارند وزمینه‌ را  برای اقامت گردشگران در مناطق روستایی، بومی و طبیعی فراهم می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت:  تقویت بوم‌گردی، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان از اهداف راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها است.

شنبه‌زاده تاکید کرد: تنوع اقلیمی استان ایلام  را برای شکل‌گیری بوم‌گاه‌های متنوع مستعد کرده است و می‌توانیم در صورت گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی فرهنگ غنی و متنوع ایلام، مهمان‌نوازی، احترام به طبیعت، مراسم آیینی و لباس‌های زیبا و سنتی و همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت استان ایلام را برای هموطنان به نمایش بگذاریم./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

آشنایی با گردشگری پرنده‌نگری؛ صنعتی نوپا در استان کرمانشاه

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.