سه کارمند سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان متهم شدند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 513922

سه کارمند سابق توییتر در اتهاماتی مشابه به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده اند، یکی از این کارمندان متهم است به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب توییتر دسترسی پیدا کرده است.

دو تن از کارمندان سابق توییتر نیز توسط وزارت دادگستری آمریکا با اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی رو به رو شده اند.

یکی از کارمندان سابق توییتر که  احمد ابویامر نام دارد با اتهاماتی مبنی بر این که از سه حساب کاربری برای دولت عربستان سعودی جاسوسی می کرده رو به رو است. این فرد که دارای شهروندی ایالات متحده است توسط پلیس این کشور بازداشت شده است.  اغلب حساب هایی که جاسوسی می شده اند میانه خوبی با دولت وقت عربستان سعودی نداشته و به نوعی منتقد دولت محسوب می شده اند.

علی الزاباره ، یکی دیگر از کارمندان سابق توییتر است که با اتهاماتی مشابه رو به رو است. او  متهم به دستیابی به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب کاربری توییتر در سال 2015 شده است. الزباره یک شهروند سعودی است که همراه با احمد المطیری دیگر شهروند سعودی به اقدامات جاسوسی مشغول بوده اند و به نظر می رسد ارتباطاتی نزدیک با خاندان سعودی بر قرار کرده بودند و اطلاعات را مستقیما به آنها تقدیم می کردند. این دو نفر هم اکنون در عربستان زندگی می کنند.  

افشای این جاسوسی بزرگ نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا توییتر به اندازه کافی برای محافظت از اطلاعات کاربران منتقد رژیم های استبدادی کار می کند یا خیر ایجاد می کند.سخنگوی توئیتر در بیانیه ای گفت: "ما تمام تلاش خود را برای تضعیف اقدامات افرادی که قصد جاسوسی از پلتفرممان را دارند امچام می دهیم و شرکت ما دسترسی به اطلاعات حساس را به گروهی اندک از کارمندان دارای مهارت و کارآزموده محدود می کند."

سخنگوی از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر خودداری کرد ، اما خاطرنشان کرد که این شرکت ابزارهایی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران توییتر دارد که هنگام به اشتراک گذاشتن نظرات خود با خطرات روبرو نشوند./انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.