اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

پرداخت اعتبار ۱۵۱۹ میلیارد تومانی دولت به دهیاری‌ها

پرداخت اعتبار ۱۵۱۹ میلیارد تومانی دولت به دهیاری‌ها

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور از هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اعتبار گفت که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ به دهیاری های سراسر کشور پرداخت شده است.

سعیدرضا جندقیان بیدگلی روز چهارشنبه افزود: از سال ۱۳۸۲ زمان تاسیس و راه اندازی نهاد دهیاری ها در کشور تا سال ۱۳۹۲ در مجموع ۳ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان اعتبارات متمرکز شامل، اعتبارت ملی و استانی بین دهیاری های کشور توزیع شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ادامه داد: برای تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات عمرانی و خدماتی از ابتدای راه اندازی نهاد دهیاری ها تا سال ۱۳۹۲، تعداد ۱۲ هزار و ۴۹۳ دستگاه به دهیاری ها داده شد و در دولت یازدهم و دوازدهم به تنهایی چهار هزار و ۱۹۴ دستگاه اختصاص یافت که در مجموع از ابتدای تاسیس نهاد دهیاری ها تا زمان حاضر ۱۶ هزار و ۶۸۷ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی در اختیار این نهاد قرار داده شد.

 

در ۹ هزار روستا سیستم مدیریت پسماند اجرا می شود

وی با اشاره به اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی زباله ها در روستا جمع آوری نمی شد، گفت: اکنون با بهره گیری از ظرفیت دهیاری های کشور جمع آوری زباله در ۹ هزار روستا انجام می شود.

جندقیان بیدگلی تاکید کرد: با این حساب می توان گفت که در بیش از ۸۵ درصد روستاهای کشور زباله ها جمع آوری می شوند که نیاز است صدا و سیما به عنوان یک الگوی موفق در سطح روستاها برنامه هایی در این زمینه تهیه و به مردم معرفی کند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: از ابتدای تاسیس نهاد دهیاری ها تا سال ۱۳۹۲، ۶ هزار و ۶۷۰ توسعه سیستم مدیریت پسماند اجرا شد و تنها از زمان تشکیل دولت یازدهم و دوازدهم ۲ هزار و ۳۳۰ روستا دارای سیستم پسماند شدند و در مجموع تا زمان حاضر ۹ هزار روستا از این سیستم برخوردار هستند.

جندقیان بیدگلی یادآوری کرد: امروزه مدیریت پسماند یکی از دغدغه های اصلی دهیاری ها و شهرداری ها و همین طور حاکمیت است و به دلیل گسترش زندگی مصرف گرایی و تولید زیاد زباله بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص برنامه ریزی های جدی انجام شود.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به ابلاغ هفت گانه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری و تغییر سبک زندگی، تصریح کرد: در تغییرات سبک زندگی، روستایی ها به سمت زندگی در شهرها می روند و شهرهای کوچک هم به سمت شهرهای بزرگ می روند و شهرهای بزرگ هم به سمت مصرف انبوه حرکت می کنند، لازمه این تغییر سبک زندگی هم تولید زیاد زباله است و مدیریت پسماند می تواند بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل کند.

وی گفت: اگر بخواهیم به سمت توسعه پایدار حرکت کنیم، باید در زمینه مدیریت پسماند برنامه ریزی و تصمیم گیری های به موقع و درست داشته باشیم./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.