صادرات ۶۱.۴ میلیون دلار آمریکا به ایران

اقتصادی /
شناسه خبر: 513710

صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال ۶۱.۴ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۷۹ درصدی داشته است.

 جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 83 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در 9 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 371.7 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 62.7 میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال 61.4 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 79 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2018 بالغ بر 302.3 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در 9 ماهه نخست امسال نیز با کاهش 98 درصدی به 1.3 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 69.4 میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 158 و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه 208 را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش در نهمین ماه سال جاری میلادی 4.4 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر و 0.1 میلیون دلار کالا از ایران وارد شده است./تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.