برای اولین بار در لندن کلید خورد

تعویض لوله های فرسوده به کمک روبات

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 513250

لوله های فرسوده گاز شهری لندن از این پس به کمک روبات تعمیرکار Cisbot تعمیر و تعویض می شود.

این روبات هوشمند که توسط محققان صنعت روباتیک انگلستان طراحی و ساخته شده است قادر به تعمیر و تعویض تمامی لوله های فرسوده گاز شهری بوده و با سرعتی بسیار بالا و باورنکردنی کار تعمیرات را انجام می دهد. سرعت این روبات در تعمیر و تعویض لوله های فرسوده به اندازه ای است که حتی در حین انجام کار نیازی به قطع گاز درون شبکه ای نبوده و به راحتی گاز درون لوله ها جریان دارد. 

طراحان اعلام کردند که با بهره گیری از این روبات از این پس نیازی نیست تا نیروی انسانی به مراکز صعب العبور در داخل زمین رفته و کا ر تعمیر لوله ها را با مشکلات متعدددی از جمله گازگرفتگی در حین کار و مرگ ناشی از انفجار گاز درون زمین برعهده گیرند. چرا که این روبات بدون نیاز به مسدودسازی خیابان ها و ایجاد ترافیک بسیار زیاد در مناطق نیازمند به تعمیر و دغدغه مشکلاتی نظیر مرگ انسانی با سرعت بسیار بالایی کار را انجام داده و تحویل پیمانکار می دهد. 

شهردار لندن اعلام کرده است که در آینده ای نزدیک روبات های هوشمند تعمیرکار در تمامی شبکه های گاز رسانی این شهر حضور فعال داشته و جابجایی و تعویض تمامی لوله های فرسوده گاز به جای نیروی انسلنی به این سیستم های هوشمند سپرده خواهد شد. بر این اساس کارشناسان پیش بینی کردند که طی چند سال آینده نیروی انسانی نقشی در تعمیر لوله های گاز نداشته و به این ترتیب در این شهر و دیگر شهرهای انگلستان شاهد جراحت و هرگونه آسیب جسمی به کارگران در حین تعمیر لوله های گاز نخواهیم بود.

گفتنی است روبات تعمیرکار Cisbot با هرینه ای برابر 2.5 میلیون پوند در مدت زمانی برابر 2 سال طراحی و ساخته شده است. در عین حال محققان صنعت روباتیک ادعا کردند که این روبات هوشمند در عرض یک هفته قادر است  بیش از 100 متر از لوله های فرسوده را تعویض و جابجا کند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.